Ortaya karışık Başkanlık sistemi, Melih Gökçek, Referandum, Genel af


Ortaya karışık Başkanlık sistemi, Melih Gökçek, Referandum, Genel af


Ankara denince akla ilk gelen isimlerin başında geliyor Melih Gökçek; "Gökçekara"... veya tam tersi! Son yerel seçimlerde itemelerle tekrar başkan seçilmişti değil mi, Yani hükümetin FETÖ ile restleşmesinden önce, FETÖ itelemesiyle.. AKP'nin tepe isimlerinden Bülent Arınç'ın 'Ankara'yı parsel parsel sattı' sözleri sizce de Melih Gökçek'in o koltukta nasıl oturduğunu açıklamıyor mu.. 

Sadece Ankara değil, Türkiye seni hiç sevmiyor Gökçek. 
Bunu üstelik bizzat kendin de biliyor olmalısın.

Twitter'da yaptığı şirin-sempatik paylaşımları, Ankara'nın çeşitli parklarında akla ziyan dinazor heykelcikleri bile sevilmesini sağlayamadı adamın.

Ama kafa rahat kendisinin; en azından FETÖ/AKP'nin çıkar çatışmaları başlamadan önce öyleydi! Koltuğu garanti görüyordü bu döneme kadar.

Askerlik anıları anlatan bir erkeğin 'Helikopterden helikoptere atlarken silahımın şarjörünü değiştirirdim' :) hikayesinin benzeri gibi, Melih Gökçek'te, batan "FETÖ gemisinden AKP gemisine atlarken gömlek değiştiriyor." E böylesine kıvırgan ve becerikli birisi böylesi dönemlerde el üstünde tutulur mutlaka..

"Yok mu kocaman başkent Ankara'da bir işadamı"

Birkaç ay önce 125 bin üyeli Ankara Ticaret Odası(ATO) seçimleri yapıldı. Seçim mi atama mı!..  Bir baktık junior Gökçek(Osman Gökçek) bir kravat takmış, çekmiş saçlara jöleyi, Türkiye ekonomisinin ve siyasetinin kalbinin attığı, başkentimizin en önemli kurumlarından birinin 'sözde adayı'.. Üstelik daha da vahimi 'tek aday!' nerede Ankara'nın milyar dolarlık şirketlerinin patronları, işverenleri?.. yok!

Junior Gökçek ATO'daki makam odasının dekorunu(Tusubasa, GTA, Picachu, Pokemon karakterleri temalı) bile mimarlarına çizdirmişken, bir baktık başka bir aday daha son anda ortaya çıktı: Gürsel Baran.

Yine olmadı Türkiyem, işin içinde yine bir seçim ve adalet yok. Dost Boya diye bir dükkanın sahibi lise mezunu Gürsel ağabeyimiz, Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi First Lady Emine Erdoğan Hanımefendinin kuzeniydi.(Siz bu sıfatı okurken yoruldunuz ben yazdıktan sonra kahve molası vermek durumunda kaldım). Bir atama daha yani.

- Biz şunu anladık. Bir taraftan devletin teftiş ve vergi baskısı, diğer taraftan belediyenin yaptırım ve ceza tehditleri,  Ankara şirketleri ve esnafinı sindirmiş!

Öngörü: Melik Gökçek serverler, 2 yıl sonra 2016 yerel seçiminde Melih Gökçek o koltukta olmayacak. Belediye başkanlığı döneminde işlediği iddia edilen yolsuzluk ve suçlardan yargılanacak.

Bu Ankara konusu, Yeni bir anayasa değişikliği adıyla yola çıkan ancak, 'Rejimi değiştirip tek adam(Monarşi) yönetimi' referandumunun Türkiye'nin başına öreceği çorapların küçük bir ilmeği gibidir. 

- Başkanlık Sistemi demokrasisi oturmamış ülkeler için kötüdür ve sonucu ölümcül tehlikelidir.
Örn: Libya, Irak, Suriye, Zambiya, Afganistan,Gana Tanzanya ...

- Parlementer Sistem, demokrasisi gelişmiş, özgür ve bağımsız devletlerin sistemidir..
Orn: Almanya, Hollanda, İtalya, İngiltere, Belçika, İsveç, Norveç, Portekiz, İspanya, Portekiz, Fransa Türkiye ...

* * *

Referandumda 'evet' çıkarsa genel af olur mu? veya 'hayır' çıkarsa 'genel af' olur mu?

Çok uzun bir konu ancak hemen kısaca cevap vermek gerekir..

'Evet' çıkarsa Türkiye'nin bir savaşa gireceğini öngörüyorum; en azından, bugün bölgede hergün değişen gelişmelere bakıldığında Türkiye'nin bir savaşa, ortadoğu bataklığına çekilmek istendiği çok net.

Daha önce TBMM buna karar verirdi. Teskere oylanırdı, (Irak teskeresinde olduğu gibi) Evet çıkarsa 'Başkan', siz gece uykunuzda barış içinde özgür bir ülke rüyası görürken, Mehmetçikleri Irak ve Suriye sınırlarının derinliklerine göndermiş olur. "Neden" sorusu da asla cevabını bulamaz.

Hayır çıkarsa. Dananın kuyruğunun kopması demektir 'Hayır'.. AKP hükümeti, milletin serin nefesini ensesinde bir koltuk uyarısı olarak hissedecek çünkü. Avrupa ile olan kavgalar,Ortadoğu da askerlerimizin ateşe atılması. İçeride şehitlerimiz, siyaset, turizm, ekonomi, eğitim ve İçimize giren vatandaşlık AKP'nin vatandaşlık vermeyi düşündüğü 4 milyona yakın Suriyeli arap nüfüsü sorunu, Güneydoğu'da çözüm süreci adıyla başlayan siyasi skandallar.. ve dahası dahası.. en dahası Türkiye'de göndere çekilen sözde Kürdistan bayrağı.. Atatürk büstleri heykelleri, Cumhuriyetin 100 yıllık edinimlerinin yok edilmeye çalışılması... gibi gibi..

İşte buna benzer daha nice birikmiş sorun AKP'nin karşısına koca bir 'HAYIR' koymuş olacak. bu gidilen yoldan dönün denmiş olacak.. Dönecekler mecburen. Toplumsal barış gelmek zorunda. FETÖ suçlamasıyla milyonlarca vatandaşın mağdur edilmesi, FETÖ'cü atamaların, cezaevlerine attığı yüzbinlerce masum hükümlü ve tutuklu toplumsal barışı hak ediyor... 

FETÖ liderleri PKK liderleri, tecavüzcüler idamı hak ediyor ve edilmeli. Ama son 15 yıldır sayıları milyonları aşan masum hükümlü ve tutuklular değil. bu nedenle AKP hükümeti 'Hayır' çıktığında hatalarından bir bir dönecektir.. Saygıyla kalın.. Özgür ve barış dolu bir Türkiye için..