Biraz durun! akıl tutulması mı yaşıyorsunuz?


Biraz durun! akıl tutulması mı yaşıyorsunuz?


Değerli dostlarım, pek uzun sözler sarf edemeyeceğim konuya ilişkin! Herşey açık ve net gözlerimizin önünde cereyan ederken bu nedir yahu! biraz durun ve düşünün, sağınıza solunuza bir bakın lütfen. Emir kipi ille yazdığım bu cümleler nezaketimden ötürü kibarca yazılmış cümlelerdir aslen.

Şehitler diyecem ama hemen yazıyı okumayı bırakıp gitmek isteyeceksiniz, okumak istemeyeceğiniz bu satırların içindeki acı gerçekler yine canınızı sıkacak biliyorsunuz, belki çocuğunuz artık umursamıyor bile oldu ve 'Yine mi şehit mevzusu' diyeceksiniz! Evet. yine şehit, yine kan, yine törer, mecliste terör, sokakta terör, mahallede terör; Evde, okulda ağaç altında kuytuda tenhada her yerde çocuğa, kadına erkeğe, cinsiyet bile ayırmadan tecavüz... Daha sayayım elbet; Dizilerde, şarkılarda, gazetelerde, internet sitelerinde şiddet, öldürme, tecavüz ve katliamlar, Lütfen ama! durun ve düşünün! daha az önce 6 şehit haberi daha geldi, işin ciddiyeti helikopterlerimizin bile düşürülmesi boyutuna geldi, masum yavrular, gelecekler, umutlar karanlığıa ve kana bulandı sizler bir düğünü takip ederken, Survivor da kim elendi diye vakit harcarken, dizideki kız kime vermiş, sıradaki hangi şanslı erkek kim ve ona verecek diye düşünürken! öteki kanaldaki dizide oynayan boylu poslu endamı yerinde kız kimden hamile kalmış olabileceğini düşürken, bu Tv kanalındaki yarı çıplak kaslı erkek hangi evli kadını ayartıp hamile bırakacağının tasasındayken ve siz merak içinde çatlarken...

Bir kadın öldürülüp katledildi, bir kaç tane daha küçük yaştaki ilk öğretim çağındaki öğreciye daha tecavüz edildi, yeni bebekler doğdu ve doğacak isimleri yok, isimleri koyacak babaları şehit oldu az önce!!

Oya Aydoğan öldü, haberi alan Bülent Ersoy'ın fenalık geçirmesi daha fena oldu, haberi alan ünlülerin hastane koridorunda şovları daha iyi reyting yaptı. MHP'de 5 isim koltuk için kavga ederken arkasındaki seçmeni yumruk ve tekmeyi atıyor onalrın yerine!.. Kongre olsun mu olmasın mı diye dert yanıyor demokratik seçimleri bile beceremez olduk..

Yahu bir durun hayat dursun, Ülkemizi kurtaralım, Terör Bitsin, Şehit haberleri bitsin, Çocuklar parka koşsun, okula koşun... Sonra harekete geçelim, Sen birini başkan olmadı Padişah yap, ötekiler 3 partiye birden genel başkan olsun, Kılıçdaroğlu da Anayasa'nın ilk 4 maddesine dokundurtmasın! ama yine de "evet daha özgürlükçü olsun yazalım Anayasayı" fark etmez.

AMA DAHA ÖZGÜR OLABİLECEĞİMİZ BU ÜLKEMİZİ KURTARALIM, TERÖRÜ TEMİZLEYELİM ÖNCE. BATAKTAYIZ....