Anne ve yine muhteşemler 4'lüsü..


Anne ve yine muhteşemler 4'lüsü..


Boş vakitlerimde çok kısa da olsa televizyon izliyorum. Haberler haricinde sayısı 3'ü geçmeyecek birkaç program ve dizi diyerek adını koyalım bu kaçamağın. Star Televizyonu'nda yanınlanan Anne dizisi hakkında gönlümden bir kova kadar tatlı şerbet dökeyim dedim bende ortalık yere...

Elbette başarılı kadrosu.. Kadronun kadın sanatçıları Vahide Perçin, Cansu Dere ve Gonca Vuslateri ne mükemmelsiniz, size oyuncu diyenin alnına bir karış atılır! Sizler gerçek birer sanatçısınız, dizide oynamıyorsunuz adeta sahneleri yaşıyorsunuz. Yani o kadar ki, sanki evimde yan odada Turna ders çalışıyor da, Şule kapımı çalacak, gazeteci Ali de o kapıyı gidip açacakmış gibi hissediyorum bazı anlar..

- Vahide Perçin, sen hiç konuşmasan bile koca dizi boyunca bakışlarınla, yüz ifaden ve izleyiciye yansıttığın duygularla destanlar, romanlar yazıyorsun adeta.

- Cansu Dere, kimsenin adını koyamadığı bir gizemli güzellik ve başarı öyküsünün tam adı ve tarifisin. Kışın özlenen güneş gibisin, ama bu bizim buralarda doğan güneşlerden değil, Kutup noktalarında 6 ayda bir doğan, hasretle beklenen güneşlerden..

- Sevgili Gonca Vuslateri "ne çektirdin şu memlekete, bu millet senden ne çekecek daha! Bu ne performans, ne şahaneliktir.. Magazin sayfalarında onlarca güzel kadın varken, yanımda benimle Anne dizisini izleyen beyler sana neden aşık olur, hayranlık duyar! Yoksa dizide her ne kadar kötü bir kadını! oynuyor olsan da, kalbindeki Meleği izleyiciye gösterebiliyor olman mı bunun nedeni? Bir insanın şeffaf bir tene ihtiyacı olmayabiliyormuş, bunu da yaşatıyorsun bize; özetle içi-dışı bir, toplamda koca bir sevgi bütünüsün..

- Beren Gökyıldız, Seni bi oyuncu veya sanatçı olarak sınıflandırmayı doğru bulmuyorum, Altın Kelebek yeter miydi sana? elbette hayır; Olsaydı bir Altın Fil, veya Altın Zürafa ödülü, ilk verilmesi gereken kişi olurdun sen tatlı çocuk. Benim bir diğer kişisel önerim, çekirdeğinde ateş değil, sevgi olan bir Altın Dünya Ödülü olsun ve sana bir an önce takdim edilsin... Geleceğin sevgi içinde mutlu ve sağlıkla örülsün hep..

Dipnot: Neredeyse her dizide şu yakışıklı, karizmatik polis başrollere aşık olmasın mı artık!