Sen, ben, o değil, bizim hepimizin vatanı.


Sen, ben, o değil, bizim hepimizin vatanı.


Ne hale geldik, bu hal acaba o hal mi?... İstenilen, beklenen ve gerçekleşmesi an meselesi olan bir projenin son halimi? Değerli dostlar, düşüncelerimde ne kadar haklıyım bilmiyorum ama gidişat pek hayır olmasa gerek; neden diye kendimize bir soru yönelttiğimizde manzaranın eğriliği aslında bizlere pek çok şey anlatmakta.

Ülkemiz üzerinde oynanan kirli oyunlar, dış güçler, kalenin içeriden yıkılmasına sarf edilen çaba, kardeşlik türküleri söylenen ülkemizde kardeş kavgasına dönüştü. Kirli eller, vicdansız, acımasız terör, nankör kişiliklere verilen büyük destek, kahpe bizans oyunlarına getirilmeye çalışıldı.

Her kafadan çıkan ayrı sesler, destekteki sapmalar, saptırmalar, düşünce özgürlüğünün kısırlaştırıldığı günümüz şartlarında tek ve sabit fikir olarak olaylara bakmamıza sahip oldu. Kapitalizmin getirdiği yoğun zorluklar insanların, aslında düşüncelerini sadece yaşam kavgasına dönüştürüp, yüksek seviyede devam eden olaylara ve çirkinliklere göz yummasına sebep oldu.

Avrupa'dan Amerika'ya uğraşılan, savaşa zorlanan, kısıtlanan ve bir çok zorluğa mecbur edilen ülke haline alındık... Bizi yıpratmaya çalışan ve ilerlememizi istemeyen finansmanı çok büyük devletlerle ilişkilerimizi gözden geçirmek hatta bir çok düşünceleri boykot etmek kendimizi ve fikirlerimizi yeniden inşa etmek zorundayız. Sorunun kaynağında yatan temel sebeplerin başında geliyor bu düşüncelerim.

Yıllardır peşinden koştuğumuz, Avrupa birliği dediğimiz bizi ısrarla istemeyen zatlardan, hatta bizleri her fırsatta aşağılamaktan geri kalmayan sözde devletlerden yakamızı sıyırmalı, onların emirlerine ve isteklerine sırtımızı çevirip kendi gücümüzle, "TÜRK Gücü"yle yolumuzu çizmeliyiz; kaderimizin ne kadar değişeceğine atılacak bir imza ve büyük projenin başlangıcı olabilir.

Bir an önce silkelenmeli, kaygılarımızdan kurtulmalı, şapkayı öne alarak düşünmeli, kendi gücümüzü gözden geçirerek istiklal ruhuyla dış güçlerin önüne seti kurmalıyız...

Sevgiyle, vatan aşkıyla bir olup kardeş kardeşe, el ele sahip çıkın bu büyük mirasa... Hoşçakalın.