Merhaba Dünya! Fikir ve düşüncelerin özgürce paylaşıldığı günlere...


Merhaba Dünya! Fikir ve düşüncelerin özgürce paylaşıldığı günlere...


Merhaba dünya.. Web programcılığla uğraşanlar ve yazılımcıların çok iyi bildiği bu söz bir diğer anlatımla, yeni doğan bir bebeğin dünyaya ilk ağlaması gibidir. Yazılımcıların ekrana, kullandıkları yazılım dilinde bir kod parçacığıyla print ettikleri ilk yazıdır 'Merhaba dünya'. Ben de nacizane bir köşe yazarı olarak ilk kez yazdığım bu yazıyla sizlere bu şekilde merhaba demek istedim, evet, Merhaba Dünya...

Ülkemizde basından takip etme imkanına hasıl olduğumuz bazı üzücü olayların çok çabuk unutulup mazi olduğunu görmekteyiz, oysa çoğu ülkede milli yas haline geliyor bu tür olaylar ve her yıl çeşitli etkinliklerle anılıyor bu türl feci olaylar. Biz ise günübirlik yaşar ve kanıksar hale geldik maalesef; en başta terör olayları ve 'ölmez' dediğimiz kalbimize gömdüğümüz şehitlerimizin kanıkmanması, asker, polis, güvenlik görevlisi her kim şehit ediliyorsa ve bu da olağan hale getiriliyorsa... işte burada bir tepki olarak yazmak isiyorum.

Kötülüğün, felaketin, iğrençliğin, ahlaksızlığın magazin haline getirildiği bir ülkenin değil, bunların olmadığı, bebeklerin çoğukların parklarda koşup kahkahalar attığı, sevginin, saygının, kardeşliğin, eğitimin, modern ve çağdaşlığın, dünün değil yarınların tartışıldığı ve planlandığı bir ülke istiyorum, Sadece Atatürk'ün sağladığı laikliği, dindarlığı ve cumhuriyeti değil, daha da fazlasını bu vatana sağlayabilmek için çalışan iyi vatanseverlerin olduğu bir ülke istiyorum, ve eminim ki istiyorsunuz... İşte bunun için yazmak istiyorum ve yazacağım.

Sporu yazmak istiyorum, ekonomiyi, politikayı, insanları, hayvanları, dünyamızı, hatta gezegenimizi yazmak istiyorum, siz okumak istedikçe ben yazmak istiyorum.

Merhaba dünya... Tekrar görüşmek dileğiyle, üstelik bir sonraki yazımı şimdiden düşündüm bile, çok yakında sadece bu düşüncelerimi kağıda dökmem yeterli olacak...