Yaprakları koparırsanız ben ölürüm...


Yaprakları koparırsanız ben ölürüm...


Vay arkadaş vay! cennet diyar deniz, her yanı dağlar topraklar ağaçlar, mis gibi çiçek kokar bahar gelmiş ülkemde, papatyalar, laleler, erikler, çiçek açmış doğasıyla egesi, akdenizi, karadenizi; Buram buram sevgi kokar, velakin 'Kara Tren' almış günahsızları sonsuzluğa yol alıyor.

Herkes korku içinde, sokaklar boş, şaşkın bir toplum maçların bile iptal edildiğine daha da şaşırıyor!. Daha ne kadar sürer bilinmez, daha neler getirebilir ki bu hain terör?... İçin için kan ağlamayı bildik, benimsedik toplum olarak ama;, Bu millet kanın sadece damarda dolaşmayacağını İstikal Savaşı, Kurtuluş Savaşı, Çanakkale'de öğrendi sadece, 'Alışmadı!', 'Alışamaz!' hain terör saldırılarıyla bu asil kanın topraklara akmasına.

Askerim, polisim, ve de sivil halkım, heleki bebeklerim, çocuklarım kara trenle mecburi göçe devam ediyor.

Hiç bir çare yok mu... KARDEŞİZ yahu, paylaş, beraber ol, bırak şu belanın peşinden koşmayı, Mevlana'yı düşün, aşıkları düşün, sana da var, bana da var, neyin eksik?.. Susturun silahları, gömün bombaları, içimizi yakmayı bırakın, güldürmeyin kendinizi adaletsiz dünyaya, hadi, bir başlangıç olsun kardeşler, herkese inat bir olalım, beraber olalım, beraber soluyalım cennet vatanımızın havasını, koşalım özgürce çocukça....

Yaprağa soruyoruz, "kendi kendince tamam mısın", yaprak cevap veriyor: "hayır, benim hayatım dallardadır", dala soruyoruz ve dal diyor ki, "hayır, benim hayatım köktekidir", köke soruyoruz, kök cevap veriyor, "benim hayatım gövdede ,dallarda ve yapraklardadır, dallardaki yaprakları koparırsanız ben ölürüm."

BİRLİK ve BERABERLİKTE KUVVET, AYRILIKTA SIKINTI ve FELAKET VARDIR...

Hayatınızdan sevgi umut ve özgürlük eksik olmasın. NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.