IŞİD neden yenilmiyor! Hiç düşündünüz mü?


IŞİD neden yenilmiyor! Hiç düşündünüz mü?


Bugün biraz düşünmek bana yeterli geldi bu konuda; Çok fazla zeki, akıllı hatta mürekkep yalamaya bile gerek olmayacağına kanaat getirdiğim bu sonuca vardım... Üçüncü dünya savaşı çıkmış ama bütün dünyalılar sanırım süper güçleri olan bir grup uzaylıya karşı savaşıyor... Olamaz diyorsanız şayet şuan, yazının devamını okuyunca sizlerden de 'evet onlar uzaylılarmış' seslerinin geldiğini buradan duyacağım!

Üşenmedim Liste Çıkardım:

Başta Amerika, İngiltere, Fransa, Almanya, Rusya, Suriye, Irak, İran, Ürdün olmak üzere, Türkiye, BAE(Bizim Araplar!), Hollanda, Danimarka, Kanada, Norveç, Japonya, Katar, Belçika, Avustralya, Macaristan, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Ürdün, Bahreyn, Arnavutluk, Hırvatistan, Güney Kore, İsveç, İspanya, İsviçre, Slovakya, Avusturya, Gürcistan, İrlanda, Yeni Zelanda, Lüksemburg,

Evet tüm bu ülkeler altlarında neredeyse binecek bisikletleri, hatta eşekleri , atları, inekleri, develeri bile olmayan IŞİD'e karşı savaşıyor ve yıllardır yenemiyor. Klasik olacak ama: Buna Kim İnanır?

Unutmadan, bunlarla savaşan birde örgütler ve terör örgütleri var, işte onlar:

-Çok uluslu güç ( Irak)

-Irak uyanış konseyi

-Suriye özgür suriye ordusu

-Suriye devrimciler cephesi

-Irak şii milisleri

-Hizbullah

-El nusra cephesi

-Ensar el islâm

-Peşmerge

-Irak türkmen cephesi

-Suriye ulusal savunma güçleri

-PKK/PYD

IŞİD Yenilmiyor ve ne zaman yenileceği de belli değil! Kim İnanır?

Benim aklıma gelen sizin de aklınıza muhtemelen geliyordur, Eğer önce Kürtleri Kürdistan yalanıyla kandırıp, sonra bu Kürdistan'ı da yok edip Büyük İsrail devleti kurulursa IŞİD bu savaşı kaybeder mi acaba!

Yukarıdaki bazı ülkerin askeri yardımların yanı sıra maddi yardım ve insani yardımlarla da bölgede savaşan diğer ülkelere destek verdiğini boş geçmeyelim...