GDO çıktı, mertlik de insanlık da bozuldu!


GDO çıktı, mertlik de insanlık da bozuldu!


Bir söz vardır, "Barut icat oldu mertlik bozuldu.." gerçi şimdi bu söze biraz farklı bir açıdan bakınca kaba kuvveti ve şiddeti teşvik ediyor derim. Barut, hem insana, hem hayvana, hem de doğaya karşı vahşettir, cinayettir barut. Barut icat edilmeden önce kılıç kalkan, ok yay bilek vardı, netice itibarıyla tüm bunlar kaba kuvvetin ve şiddetin silahlarıdır, mertlikle alakası yoktur. Mertlik, şiddet olan yerde akıl ve zeka ürünü davranışlarla şidddeti bitirebilme yeteneğidir..

Modern çağın savaşları ortaçağ takdikleri veya yeni çağın barut ürünü silahlarıyla yapılmıyor. Tehlikeli bildiğimiz klasik yöntemlerinden daha vahim ve dehşet boyutunda yürütülüyor bu savaşlar. Bilim ve teknoloji modern çağın, yani bu günlerin  savaşlarıdır. bilim ve teknoloji silah olarak kullanılıyor. Çok daha gizli ve sessiz yürütülüyor, insanı sırtından hançerlemek kadar adice ve hemen kendi bedenimizin içinde veriliyor bu savaşlar. Nasıl mı oluyor? her an ve her yerde, evimizin içinde, yatağımızda, dolabımızda, ekmeğimizde, şekerimizde tuzumuzda vb  vb.., anlayacağız üzere Genetiği Değiştirilmiş Gıdalar(GDO).. konu o kadar geniş bir alana yayılmış durumda ki, ben sadece evimize giren birkaç çok önemli milli gıdamızı örnek vermek istiyorum.

Mesela tavuk; bilim, teknoloji ve sağlık araştırmaları alanında en gelişmiş ülkelerin başında gelen Çin'de fabrikasyon üretim tavukların üretiminin ve tüketimin ülke genelinde yasaklandığını biliyor muydunuz? Normal koşullarda yetişen bir tavuk 2 ay gibi bir sürede yetişkin hale gelirken, hormon ve antibiyotik ile beslenerek büyütülen bu tavuklar 1 hafta gibi kısa bir süre içinde deyim yerindeyse balon gibi şişiyor ve kesime hazır hale getiriyor, Üstelik tam bir hastalık ve kanser bombası olarak şişiyor bu tavuklar; Sonucunda bildiğiniz üzere içimizde patlıyor!

Vicdani yönlerine hiç girmek istemiyorum ama özetle "Kısa ömürlerinde insanlık dışı bir vahşete maruz kalıyor bu tavuklar.." Nasıl yediriyorlar bize: TV reklamlarında masumiyetin melekleri çocuklar ve mutlu bir ailenin yemek soflarında neşeyle tüketildiği şekliyle bize yedirilen bu tavuklar net bir şekilde Kanserlidir, hastalıklıdır.. erkeklerde ve kadınlarda kısırlığa yol açmaktadır. Cola ve benzeri gazlı içecekler için söylenecek söz kalmadı, 5 vakit namazındaki din kardeşim bile bu tür ürünlerle eroin esrar kullanıyor, inkar edemeyiz bunu bilerek yapıyoruz. Şeker ve tuz!  Süper marketlerden satın aldığımız her üründe olduğu gibi işlenmiş  şeker ve tuz da kanser, kısırlığın başlıca sebeplerindendir şeker tuz.

Gelişmemiş 3. dünya ülkeleri dediğimiz topraklarda yaşayan insanların, yani teknoloji ve GDO'lu bilimin girmediği coğrafyalarda kadının üzerine ceket koysanız 10 çocuk doğuyor nerdeyse, erkek te bir o kadar verimli. Modern şehirlerde modern kadın ve erkek kısırlık, kanser gibi binlerce hastalıkla mücade ederken bunlar bize net bir örnek sunmuyor mu HDO'lu gıdalar hakkında...

Sigara için bir şey söylemeye gerek 10 yıl kullandım lanet olası şeyi,çocukluk ve gençlik dönemlerinde yani ve son 16 yıldır kullanmıyorum, -insan olgunlaşmaya başlayınca hatalarından dönmeyi de öğreniyor!- kullandığım günleri midem bulanarak hatırlıyorum sadece, sigara bir soykırım ürünüdür, insan soyunun soykırımıdır. Sigara içmekten daha tehlikeli olan ise bunun zararlarını bilen ve buna rağmen kendi nefsine, zevklerine bağımlı ve esir hale gelmiş, erdem ve kişilik noksanlığı olan milyarlarca insan olmasıdır. Sigara içenler beni affedin  ama bunu siz de çok iyi biliyorsunuz yanılıyor muyum? Hayır...

Özetle, sigara kullanmayın, şeker, tuz, beyaz un, cola tütü gazlı içecekler, süper market ürünü ambalajlanmış ve işlenmiş her gıda, yabancı marka çaylar(renk ve tat için çeşitli kimyasal işlemler uygulanıyor), Tavuk tüketmeyin! Unutmayın Bedeniniz, Tanrı'nın size kendinden verdiği bir mucize emanettir, ona sağlıklı ve iyi bakmak zorundasınız, aksi hem günah hem de cehalettir.