CHP'nin Kürt oyları ile imtihanı


CHP'nin Kürt oyları ile imtihanı


Türkiye hükümetinin sözde "çözüm süreci" sürecini bitirmesiyle CHP'de bazı değişimler gözlenmeye başladı. Son genel seçimlerde öyle bir seçim bildirgesi açıklamışlardı ki, "işte Türkiye'nin ihtiyacı olan bu.." demiştim... AKP gitsin istiyorum; Peki gitsin ancak yerine kim gelsin! Aklıselim bir insan, eğer bir şeyin gerçekleşmesini istiyorsa ve bu olay sonucunda bir boşluk oluşacaksa, mutlaka yerine ne konması gerektiğini de düşünmelidir. Ben de AKP gitsin istiyorum, ama yerine yeni bir partiyi de koymam gerekiyordu.

CHP; Dediğim gibi son seçim bildirgesiyle "işte ihtiyacımız olan bu.."  dedirtti bana, fakat ağzıyla kuş tutmuş olsa da, hatta bu muhalafet kafesinin kapısını da açmış olmasına rağmen, malumunuz CHP yine muhalefet olmaktan ileri gidemedi.

CHP'nin özgürlükçü, demokratik ve cumhuriyetçi görüşleri, ve bu yönde yaptıkları her açıklama ve çıkış onları batışa götürdü ve götürmeye devam ediyor. Bu gün bir seçim olsa CHP oylarınının yüzde 15'lere gerilediğine şahit olursak şaşırmayalım.. Evet özgürlükçüyüz ve cumhuriyetin çocuklarıyız.. kimse gazeteciler, akademisyenler, işadamları, siyasetçiler.. cezaevlerine atılsın istemez, biz de istemiyoruz.. Ama bir Türkiye gerçeği var ve bu gerçekle mücadele etmemiz gerekiyor, bunu gözardı edemeyiz; TERÖR gerçeği..

CHP Lideri Kılıçdaroğlu diyor ki, "eli kalem tutan hiç kimse ceza evine atılmamalıdır.." evet çok haklı, fakat unutmamak gerekiyor, "Silah sadece bir insanı öldürebilir, ama kötü kullanılan bir kalem bir nesli, bir ülkeyi yok edebilir.." Bu fikirle, ülkemizin içerideki teröristlerden daha çok, dışarıda elinde kalem olan ve dost görünen teröristlerin saldırısı altında olduğunu bilmemiz gerekiyor. Akademisyenlerimiz, siyasetçilerimiz, gazetecilerimiz bu detayın şeytanı olmamalıdır; olanlar da bu günün koşullarında cezalandırıyorsa gayet normal karşılanmalı.. Netice itibarı ile terör örgütünün siyasi kanadı HDP meclisten tasviye edilirken CHP'de boşta kalacak olan Kürt oylarının peşine düşmüş durumda, ama sayın Kılıçdaroğlu, ülkenin içinde bulunduğu bu ortamda, bu mevsimde siyaseten üzerinize giymeye çalıştığınız bu ateşten gömlek sizi cayır cayır yakar! 

MHP; Böyle bir parti artık kalmadı, birleşme müzakerelerini Başbuğ'un oğlu Tuğrul Türkeş AKP'ye geçerek başlatmıştı üstelik, ve başkanlık sistemi bu işin son perdesi.. Devlet Bahçeli Başkan yardımcısı olacaktır. Öngörüdür! MHP mi! AKP ve MHP birleşti.. Göreceğiz..