ABD'li Biden'in Türkiye Ziyaretinde Dikkat Çeken Detaylar


ABD'li Biden'in Türkiye Ziyaretinde Dikkat Çeken Detaylar


4 Temmuz 2003 günü Kuzey Irak'ın Süleymaniye kentinde 11 Türk askerinin, Irak'taki işgalci Amerikan Askerleri ve yanlarındaki Kürt peşmergeleriyle gerçekleştirdikleri bir baskın sonucu başlarına çuval geçirilmek suretiyle götürülüp 60 saat süresince alıkonularak sorguya çekilmeleri hadisesini Türk milletinin unutması mümkün değildir.

Millet olarak sindirdiğimiz onca milli felaketlerimiz arasında yerini alan bu hadisenin yarasına bir nebze de olsa geçtiğimiz günlerde İran'in Deniz Kuvvetlerine ait birliklerinin ABD askerlerini dizüstü çöktürüp tutuklamasıyla merhem sürmüş olduk.
Bu olayın daha acı ironisi ise, askerlerinin onuru ve karizması çizilmesine rağmen ABD özür dilemek zorunda kaldı ve paşa paşa özür de diledi. Bununla da bitmedi, ABD İran'ın milyarlarca dolarlık dondurulmuş olan parasını geri ödedi ve İran'a uygulanan yaptırımları da kaldırdı....
Gelelim bize; Biz askerlerimizin bize sağlam geri iade edilmesine şükrettik sadece! o yıllarda... ve hala şükrediyoruz, ama biz şükretmekle yetinirken, ABDyapımı İHA'larla, Rus yapımı silahlarla askerlerimiz şehit olmaya devam ediyor...
Ülke gündemi terör lanetiyle sarsılırken, Süper Güç geliyor, 9 Alman vatandaşının(Allah rahmet eylesin) teröristlerce öldürüldüğü noktayı ziyaret ediyor.


Tarih boyunca teröristlerle barış yapmayan bir millet-ülke görülmemişken, "Barış olsun" diyen bazı sözde milletvekillerini ayağına çağırıp kendi polisiyle, güvenlik güçleriyle siyaset yapıyor.


Oysa Bizim ülkemizin Anıtkabir'i var, Meclisi var,Cumhurbaşkanı, Başbakanı var ülkemizin başkenti Ankara'da...

Bugün ne oldu... Biden geldi pir geldi, Biden geldi biz rezil olduk, ezildik, yok sayıldık..

ABD 2. başkanı geliyor, Başkentimizi, Anıtkabir'i hiçe sayıyor, Cumhurbaşkanı, Başbakan ve TBMM'yi yok sayıyor, kendi ABD polisini getiriyor, kendi arabasını.. yemeğini getiriyor. resmen bütün temayüller ve protokol yok sayılıp hiçe sayılarak Türk milletine büyük saygısızlık yapılıyor.


Peki bu milli rezaletin sorumlusu kim?, Sergilenen bu tavırlar, ulusal arenada resmi devlet erkanı-protokolu saygınlığımızın ezilmesidir, yerlerde sürüklenmesidir...
Askerlerimizden sonra Türk Milletinin ve siyasetçilerinin de başına çuval geçirmektir bu olay... Ankara'dan İstanbul'a o adamın ayağına koşarak giden siyasetçiler de bunun hesabını vermelidir.