2016 Genel Af yılı olacaktır..


2016 Genel Af yılı olacaktır..


2016 Genel Af yılı olacaktır, olması gerekiyor

Şu sözlerle başlamam gerekiyor; ben genel af taraftarı değilim, ve olası bir "genel af" karşıtıyım.. Eminim bugün her vatandaşımız da benimle aynı görüşte. Nedenlerine gelince: Annesi tarafından sevgilisine "öldür emri" verilerek öldürüldüğü iddia edilen 12 yaşındaki Beratcan Karakütük cinayeti, Her ne kadar zanlıları öldürülmüş olsa da, Münevver Karabulut ve Özgecan Aslan başta olmak üzere hunharca katledilen onlarca masum hepimizin kızı, kardeşi, ablası değil mi? 5 yaşındaki Gizem Akdeniz cinayeti hafızalarımızda hala taptaze, daha 2 gün önce 4 yaşındaki kız çocuğunu kaçırıp tecaüz eden adam, bir vakıfta 40'dan fazla çocuğa tecavüz eden yaratık, saydıkça ve aklıma geldikçe tüylerim diken diken oluyor, daha fazla geçmişi dile getirmeyeceğim, çünkü ülkemizin adli geçmişi korku filmlerinde bile şahit olmadımız, şeytanın bile yapmayacağı vahşi olaylara sahne oldu.. buna rağmen "2016 genel af yılı olacak" dedim.. Olmalı da artık; ancak yukarıda belirtilen türden davalar ve hükümlüler kesinlikle bu af kapsamının dışında tutulmalıdır..

2016 Genel Af yılı olacak dedik, olmalıdır da! İşte bazı nedenler..

- Son 10 yıl içinde sınır komşumuz olan bütün ülkeler de dahil, Ortadoğu'daki ülkelerin tamamı Genel af çıkardı hatta bazı ülkeler 2-3 defa genel af ilan etti..

- Anayasa Mahkemesi'nde 2 üye terör örgütü suçlasıyla ihraç edildi, 64 AYM personeli görevden uzaklaştıtıldı.
- Yargıtay terör örgütü soruşturması kapsamında silbaştan değiştirildi, Yargıtay üyelerinden tutuklananlar oldu..
- Adalet Bakanlığı'ndan bugün başlayan terör opersyonunda 124 kişi açığa alındı..
- HSYK'da terör örgütü operasyonları kapsamında görevden alma ve ihraçlar oldu..
- 3 bine yakın hakim ve savcı açığa alındı, gözaltına alındı ve çoğu terör örgütü kapsamında tutuklandı..
- Kirli yargının tüm kirli çamaşırları, Ergenekon-Balyoz gibi kumpas davalarında kendini gösterdi...
- Cezaevleri doldu, bugün FETÖ operasyonlarıyla gelen yeni tutuklamalarla -ki bu sayı 20-30 bini geçeceği iddia ediliyor- hat safhaya çıkan doluluk ortanı hükümlü ve tutukluları yerlerde yatar duruma getirdi..
- Yeni mağduriyetlerin oluşmaması için İvedilikle Anayasa Mahkemesi'nde beklemekte olan "Yeniden Yargılama" tabepli Bireysel Başvurular,(yaklaşık 30 bin dosya) incelenmeksizin ilgili mahkemelere "Yeniden yargılama yapılmak üzere" geri gönderilmeli.

Evet benim şimdilik aklıma gelen bunlar, değerli okuyucum, FETÖ ne yapmıştı: Torpil ve hile yaparak, sınav sorularını seçtikleri ve kendilerinden olan yetersiz kişilere önceden verdi, ve bunları, Savcı, hakim, polis, asker, öğretmen, vekil, bürokrat yaptı..
En önemlisi: YARGI ŞÜPHE KABUL ETMEZ!, sayıları milyonları bulan insanları, sözde mahkeme salonlarında yetersiz bilgi ve iş tecrübesine sahip bu sözde yargıçlar hakimler, savcılar cezaevine attı, çoğu suçsuzdu, kimseye anlatamadı, ceza aldıysa mutlaka suçludur önyargısıyla cezalandırıldılar, yetersiz savcıların, polislerin, hakimlerin arap saçına çevirdiği davalar çok uzun yıllardır sürüyor sonuca bağlanamıyor, cezasını da suçsuz yere onbinler çekiyor... Bu dosyalar, AYM ve Yargıtay'ın adeta çöplüğü andıran karanlık depolarında toz kaplamış vaziyette adalet bekliyor...

Hükümet, vergi affı 2016 paketiyle, "yeniden yapılandırma" koşuluyla ekonomik olarak adımlar atıyor, İcra davaları ve dosyaları bu milletin omuzlarından bir an önce indirilmeli...

Buradan hükümet yetkililerine ve yargı yetkililerine sesleniyorum "Bu ülke ve bu millet yıllarca teröristler tarafından yargılandı, çoğu suçsuz yere hapsedildi, evlerinde eşlerini, babalarını bekleyen milyonların sesini artık duymamazlıktan gelemezsiniz.."

Türkiye'de Yargımızın tüm kurumları çökmüştür, ve bu çöküntünün altında masum halkı bırakmayınız...

"ADALET, TÜRKİYE DE BİR KADIN ADI DEĞİL, BİR FAHİŞE ADI HALİNE GELDİ.."

Saygıyla Kalın... Şu yalın vatandaş halimle bunları görebiliyorsam, yetkililerin benden çok daha fazlasını gördüğünden ve Yukarda belirttiğimiz şekliyle "2016 yılında bir genel af olacağı kesindir".. "darbe girişimi" köşeye sıkaşan adalet için, kurtuluş kapısı anahtarı oldu... Bu Anahtar Kader mahkumları için demir parmaklıkları açacaktır...