İstanbul'da Beykoz'un Dereseki Köyü'nde 70 metre derinliğindeki sondaj kuyusuna düşen yavru köpek kurtarıldı. 10 gün boyunca nasıl kurtarılacağı düşünülen yavru, sonunda Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencilerinin yardımıyla kuyudan çıkarıldı. Kuyudan çıkan minik köpeğe “Kuyu” ismi verildi.

Kuyuya düşen ‘Kuyu’yu kurtarmak için hayvanseverler, veterinerler, itfaiye ekipleri ve AFAD gelen ihbar üzerine 10 gündür duraksız çalışmıştı.

Kuyu kurtarıldı mı?

Uzun süredir Kuyu’yu kurtarmak için nöbet tutanlar, Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencilerin hazırladığı “robotik kol” ile eşine az rastlarız bir kurtarma operasyonuna imza attı. Bu buluş aynı zamanda, yeni neslin bilime neden daha fazla önem vermesi gerektiğinin yanıtı gibiydi.ʻ

Köpek Kuyu kurtarıldı

Ne demişti?

"Ekip getirdiği ekipman sayesinde artık köpeğe ulaşabiliyoruz. Yatay hareket eden bu ekipmanla birlikte sepet içinde Kuyu adını verdiğimiz köpeğin bugün çıkarılacağını düşünüyoruz"

Şebnem Aslan - HAYKONFED

 

Kuyu'dan mutlu haber çıktı!.. Lise öğrencileri başardıKuyu'dan mutlu haber çıktı!.. Lise öğrencileri başardıKuyu'dan mutlu haber çıktı!.. Lise öğrencileri başardı