Ünlü modacı Kemal Doğulu Beyoğlu'nda merdivenlerden düştüğü öğrenildi. Kemal Doğulu'nun durumunun kritik olduğu öğrenildi. 

Ambulans ile Taksim'de özel bir hastaneye kaldırılan Kemal Doğulu'nun sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu belirtildi. Doğulu, İşte Benim Stilim adlı yarışma proramıyla adını geniş kitlelere duyurmuştu.

ÇAĞLA ŞIKEL: KEMALİMİZ GAYET İYİ...

Kemal Doğulu'nun sağlık durumuyla ilgili Instagram hesabından açıklama yapan Çağla Şıkel, Doğulu'nun hayati tehlikesinin olmadığını söyledi. Şıkel şu mesajı paylaştı: "Kemailimiz gayet iyi hayati tehlikesi yok sadece müşade altında. Rabbim şifa versin yanındayız kuzum"

ARMAĞAN ÇAĞLAYAN: ÇOK KAN KAYBETMİŞ

Bu arada ünlü modacı Armağan Çağlayan da Twitter'dan konuyla ilgili açıklama yaptı ve "Kemal Doğulu'ya üzüldüm yahu. Vücudunda çatlaklar varmış. Omuriliği hasar görmüş olabilirmiş. Düştüğünde bulunana kadar çok kan kaybetmiş." dedi. Çağlayan bu mesajından kısa süre sonra ikinci bir mesajla ünlü modacı Kemal Doğulu'nun sağlık durumunun iyi olduğu bilgisini verdi.

KADİR DOĞULU'DAN KRİTİK AÇIKLAMA

Çağla Şıkel'in bu sözlerinden sonra Kadir Doğulu'dan da açıklama geldi. Şıkel'in "Kemailimiz gayet iyi" sözlerinin aksine bir mesaj paylaşıp "ailemiz dışında haberlere ciddiye almayın lütfen" dedi..

Üzerinde dua edin yazılı bir fotoğraf paylaşan Kadir Doğulu: "Abimin sağlık durumu ciddiyetini koruyor. Doktorlar elinden geleni yaptı yapıyorda. Tüm aile yanındayız. Kritik günleri atlatması için dua ediyoruz. Şu mübarek günlerde sizde Abim için dua edin... Önce abim iyi olsun sonra neler olduğu anlatılır. Ailemiz dışında yapılan açıklamaları ciddiye almayın lütfen..." notunu düştü.

KAZANIN SEBEBİ "DELİRYUM" MU!

Ünlü modacı Kemal Doğulu, Beyoğlu’nda Pürtelaş Hasan Efendi Mahallesi Vişne Sokak’taki evinden dün akşam çıkarken merdivenlerden düştü. Ev sahibi tarafından kanlar içinde yerde bulunan Doğulu, Taksim Acıbadem Hastanesi’ne kaldırıldı. Sanatçı dostları Kemal Doğulu’nun iyi olduğu söylerken, hastaneden ve ailesinden bir açıklama gelmedi. Kazadan bir gün önce Mesut Yar’ın programına katılan Doğulu, psikolojik açıdan yıprandığını ve ilaç kullandığını söylemişti.

“Deliryum aşamasına gelmiştim” diyen Doğulu’nun geçirdiği kazanın ardındaki neden bu durum veya kullandığı antidepresan ilaçlar mı henüz bilinmiyor.

DELİRYUM NEDİR

Deliryum bir başka deyim ile kişinin kendisini özünde kaybetmesidir. Sürekli dönüşen duygularına bir anlam veremez. Muhakeme yeteneği zayıflar ve buna bağlı olarak konuşmada güçlük çekebilir. İleri boyutlarda kişi kim olduğunu nerede olduğunu zaman zaman hatırlayamayabilir. Deliriyumun iyileşme Sürecinde mutlaka zemininde oluşan psikolojik faktörler değerlendirilmelidir.”