İhlas Haber Ajansı görüntünün Denizli Honaz'da çekildiğini yazmıştı. Olayın Denizli'de değil Florida'da bir sosyal medya kullanıcısının paylaşmasıyla geçtiğimiz Ocak ayında haberleştirildiği ve gerçek olmadığı anlaşıldı. Haberin yapıldığı Ocak ayında Florida Balık ve Yaban Hayatı Koruma Komisyonu sözcüsü Carli Segelson bir açıklama bile yapmış. Yapılan o açıklamada, "Yapılan teknik inceleme sonrasında görüntünün değiştirilmiş olduğu kanısına varıldı, olayda bir pitonun bir tilkiyi yemesi mümkün olsa da, bu alanda boas ırkı tilki nüfusu bulunmuyor." denilmiş KAYNAK.

İKİ FARKLI RESİM, İKİ FARKLI TİLKİ, SAHTE RESİMLER!

Denizli'de yaşanan olayın aslında gerçek olmadığı iki fotoğraf arasındaki farklılıktan hemen anlaşılıyor. İlk resimdeki tilki gri boz renkte,  zeminde sivri çam ağaçları yaprakları üzerine yere düştüğü görülüyorken, ikinci resimdeki tilkinin daha parlak renkte ve yavru, zemindeki yaprakların da farklı olduğu görülüyor.Denizli Honaz Milli Parkı Kurt yiyen yılan

İnternette paylaşılan görüntülerde ormanlık alanda bir yılan, av için yakaladığı tilkiyi önce sokarak zehirledi. Yılanın zehri kısa sürede tilkinin vücuduna yayılırken tilki, sersemleyerek yere yığıldı. Yılanın son öldürücü darbesi ise yerde geliyor. Tilkiyi boyun bölgesinden saran yılan, hayvanı boğarak öldürüyor. Ancak Geçtiğimiz ocak ayında William James isimli bir kişi bu fotoğrafı doğa gezisi esnasında çektiğini iddia ederek sosyal medya hesabında paylaşmış.

Tilki ve Yılan Yalanı, Denizli Honaz

İHLAS HABER AJANSI (İHA) DENİZLİ DEDİ, FLORİDA VE SAHTE ÇIKTI

Ancak görüntünün Türkiye değil Florida kaynaklı olduğu ortaya çıktı. Eşi ve kızıyla birlikte doğal parkta bu olaya şahit olup fotoğrafı çeken William James, "Eğer hiç vahşi bir hayvanla karşı karşıya kalmadıysanız bu ana tanıklık ettiğiniz için çok şanslısınız" dedi.