DİDEM DEMİRCİ İNTİHAR MI ETTİ, BİR CİNAYETE Mİ KURBAN GİTTİ? 

 İŞTE SON GELİŞMELER...

Samet G, ayrıldığı nişanlısı Didem Demirci’nin attığı mesajlardan şüphelenip ailesine, “Kızınıza bir bakın” dedi. Didem Demirci’nin kardeşi, odasına bakmaya gittiğinde ablasını tavana asılı olarak buldu.

Genç kızın cansız bedeni, savcının incelemesinin ardından İzmir Adli Tıp Kurumu Morgu’na kaldırıldı.

OTOPSİ YAPILACAK

Didem Demirci’nin cesedi, burada yapılan otopsinin ardından Doğançay Mezarlığı’na defnedildi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Didem Demirci İzmir Bornova
Didem Demirci İzmir

KORKUNÇ ŞÜPHE: İPİ KİM KESTİ?

SERBEST KALDI

Talihsiz kızın olay sırasında evde olan kız kardeşi İrem Demirci ile intihar günü mesajlaştığı ve kısa süre önce ayrıldığı nişanlısı Samet G, ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı. Akıl almaz intihar, geçtiğimiz gün Bornova Ankara Caddesi'ndeki evde meydana geldi. Eskiizmir'de oturan anne Neriman ve baba Musa Demirci, kızlarından haber alamayınca araçlarına binerek evine gittiler.

ANNE BABA OADAYA GİRİNCE ŞOKE OLDU

Anahtarla kapıyı açan anne ve baba, salonda oturan diğer kızları İrem Demirci'ye ablasının nerede olduğunu sorduklarında 'bilmiyorum' cevabını aldı. Didem'in odasına giren çift, kızlarını yerde yatarken buldu.Genç kızın intihar ettiği ipin bir parçası boynunda, diğer ucu ise kesilmiş halde tavana asılı duruyordu. Korkunç manzarayı gören aile hemen polisi arayarak durumu bildirdi. Olay yerine gelen polis, genç kızın elbise ipiyle kendini asarak yaşamına son verdiğini belirledi. Psikolojik tedavi gördüğü öğrenilen Didem'in, olay günü kısa bir süre önce ayrıldığı nişanlısıyla mesajlaştığı ortaya çıktı. Ancak genç kızın tavanda asılı halde iken ipi kimin kestiği belirlenemedi. Olay sırasında evde bulunan kardeşi, ablasıyla küs olduğunu ve dışarıdan gelip salonda oturduğunu, ablasını görmediğini söyledi.

TELEFONA EL KONDU

Yeni Asır'dan Fatih Şendil'in haberine göre; Bornova İlçe Emniyet Müdürlüğü'nün başlattığı soruşturma kapsamında, kardeşi İrem ve eski nişanlısı S.G'nin ifadesine başvuruldu. Savcılıkta ifadesi alınan eski nişanlı serbest kalırken, son olarak intihar eden eski nişanlısıyla konuştuğu telefonuna ise incelenmek üzere el koyuldu.