Alanya Belediyesi Yabancılar Meclisi aylık olağan toplantısını Yabancılar Meclisi Başkanı Abdullah Karaoğlu başkanlığında Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirdi. Toplantıya, üniversitenin Erasmus programıyla ilgili bilgi vermek üzere Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Güneş, Yrd. Doç. Dr. Manolya Eser Öner, Yrd. Doç. Dr. Fatih Tekbacak, Özel Kalem Müdürü Hadi Cantemur, Uluslararası İlişkiler Uzmanı Petek Özsoy da katıldı.

İLGİLİ HABER

ALKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Güneş, üniversitenin bölümleri, faaliyetleri, eğitim kadrosu, öğrenci etkinlikleri ve Erasmus programıyla ilgili Yabancılar Meclisi Üyelerine sunum yaptı. Alanya’nın bir dünya şehri olduğunu belirten Prof. Dr Güneş, ALKÜ’nün eğitim kadrosu ve fiziki yapısıyla dünyanın her ülkesinden öğrenci ağırlayacak kaliteli bir üniversite olduğunu belirtti. Güneş, üniversiteyi tanıttıktan sonra üniversite bünyesindeki yabancı öğrenci sayısını arttırmak için üyelerden destek istedi.

KARAOĞLU, “YABANCI ÖĞRENCİ SAYISINI ARTTIRMAK İÇİN ÜNİVERSİTEYE DESTEK OLACAĞIZ”
Toplantıyla ilgili basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Yabancılar Meclisi Başkanı Abdullah Karaoğlu, ALKÜ bünyesindeki yabancı öğrenci sayısını arttırmak için üniversiteye destek olacaklarını söyledi. 
İLGİLİ HABER

Karaoğlu; “ALKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Güneş üyelerimize üniversite hakkında bilgiler verdi. İnşallah önümüzdeki yıllarda Yeni Alanyalıların sayısını arttırdığımız gibi Yeni Alanyalı Öğrencilerin de sayısını arttırmak için çalışacağız. Daha çok destek vereceğiz. Gönüllülük esasıyla çalışan meclisimiz Türkiye’de bir ilk olmayı başardı. Gündeme bu şekilde oturdu ve faaliyetlerini de bu şekilde sürdürüyor” dedi.