İşte A Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim'in açıklamaları;

Brezilya maçını unutmamaız mümkün değil o günlerden bugünlere geldik. 10 maçın 8'ini kazandık. Bugünde yanıltmadılar benim kastettiğim konu buydu bu kadr gerilimin ardından hakediyorlar bunu.. Devre arası ben yine sabredemedim bunun bilinciyle oynadılar ikinci yarıyı. Dolayısıyla galibiyet galibiyettir. Katar iyi bir takım hakikaten yenilmemiz sürpriz olurdu ama yenilebilirdik böyle maçlarda oyunculara böyle sabır ve tölerans göstermeliyiz.

'İLK YARI HEPSİ KÖTÜYDÜ'
Şimdi tabi Emre çok daha iyi olacak inşallah çok çabuk bir oyuncu bu çabukluğunu kullanabilirsek ve o da kendisini geliştirebilirse sağolsun Ertuğrul hocada kulübünde onunla ilgileniyor. Orada Caner var, İsmail var, Hsaan Ali var Emre var. Caner bizim için çok önemli bir oyuncu Emre'de bizim ondan Atınç kolay değil 2 aydır oynamıyor. Bir kupa maçı ilk yarı kötüydü hepsi kötüydü. Onu çıkarmadım ısrarla göreyim diye...

'YUNUS BİZİM İÇİN ÇOK İŞLER YAPACAK'
Yunus bizim için çok işler yapacak gibi duruyor. Oynayacağımız set oyunlarında özellikle... Diğer isimlerden de memnunum Cenk iyi gidiyor daha da iyi olacak. Keyfinizin ve fiyakanızın bozulmaması için böyle maçları kazanmak iyidir.

'ANLAYIŞINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM'
Ben varsa vaktimiz çok teşekkür etmek istiyorum. Bize hep anlayışlı davrandınız. Ümit ederim bizde sizi kırmadık.