İçişleri Bakanlığı'na bağlı 3 müfettişin, Diyarbakır Valiliği Dernekler Masası'nda, Amed Sportif Faaliyetler Kulubü'ne ait, finansman tabloları ve gelir-gider defter ve evraklarını incelemeye aldığı belirtildi.

Müfettişlerin yaklaşık bir haftadan beri resmi evrakların incelemeye alındığını doğrulayan Amed Sportif Kulüp Başkanı Nurullah Edemen, kulubün ekonomik olarak çok kötü günler geçirdiğini söyledi.

Kulübe sahip çıkılması konusunda taraftarlara çağrıda bulunan Edemen, "Kulüple ilgili resmi evraklarımız, defterlerimiz şu an İçişleri Bakanlığı'na bağlı müfettişler tarafından inceleniyor. Yaklaşık bir hafta oldu. Kulüple ilgili her şey resmi ve kayıt altına alınmıştır. Yasadışı tek bir işimiz, icraatımız olmaz. Bunun dışında kulüpte ekonomik olarak çok kötü günler yaşıyoruz. En önemlisi dedikoduların önünü kapatmak için kulube destek olmak lazım. Algı açısından doğru değil her kesimin Amedspor'u destek için kulubün yanında olması çağrısı yapıyoruz. Hafta sonu deplasmana gideceğiz kafile için daha bilet alamadık. Kulübün kadın voleybol takımını deplasmana gönderemedik. Hafta sonu deplasmanda kadın ve erkek futbol takımlarımızın maçları var onlar için de daha bilet alamadık. Sonuç itibariyle müfettiş incelemesi sürüyor" dedi.

Amed Sportif Kulübüne kayyum atanacağı yönündeki iddialar üzerini ise Başkan Edemen, "Müfettiş incelemesi sonrasında ne olur, açıkçası onu da bilemiyorum"dedi.

İSTİKLAL MARŞI'NDA ISLIK VE PKK SLOGANLARI

Amedspor ile İstanbulspor'un maçı geçtiğimiz yıl Diyarbakır Seyrantepe Spor Kompleksi'inde oynandı. Amedsporlu taraftarlar maç başlangıcında İstiklal Marşı okumamış ve ardından İstanbulsporlu futbolculara küfürler ederek PKK sloganları atmıştı.

Amedspor Abdullah Çetin

Amed Sportif Faaliyetler'de forma giyen Abdullah Çetin, Türk Sİlahlı Kuvvetleri'nin terör örgütü PKK ve finans kaynağı uyuşturucuya yönelik Lice ilçesinde başlattığı ve örgüte büyük darbe vurulan operasyona ilişkin 'Kalaşnikofla' çektirdiği fotoğrafını sosyal medya hesabında paylaşmış ve gelen tepkiler üzeirne paylaşımını silmek zorunda kalmıştı.

"LİCE YENİLMEZ. KİMSEYE İHTİYACI YOK.."

Çetin, fotoğrafın altına da “Lice bizim için ses çıkarın demez. Lice uyuyanı uyandırmaya çalışmaz. Çünkü hiçbirine ihtiyacı yok! Lice acılarla güç kazanır ve yenilmez. Kimseye eyvallahı yok" yazdı. Fotoğraf tepkilere neden olurken, Çetin bir süre sonra paylaşımını kaldırdı.
KAYNAK: birhaberoku.com