17. sandıkta 1578-1432 öne geçen Mustafa Cengiz tebrikleri kabul ederken, salonda tezahüratlar yükseldi.

GALATASARAY'IN YENİ BAŞKANI MUSTAFA CENGİZ OLDU

Galatasaray'ın yeni başkanı Mustafa Cengiz kimdir sorusu birçok Galatasaraylı tarafından en çok merak edilen ve araştırılan konular arasında yer almaya başladı. Dursun Özbek ile başkanlık yarışına giren Mustafa Cengiz, Galatasaray Spor Kulübü'nün yeni başkanı oldu. İşte, Mustafa Cengiz hakkında bilinmeyenler.

3416 üyenin oy kullandığı seçim sonrasında Mustafa Cengiz, Galatasaray'ın yeni başkanı oldu. Dursun Özbek, Mustafa Cengiz'i tebrik ederek salondan ayrıldı. Cengiz son sandığın oyları da açıklanınca konuşmasını yaptıktan sonra cemiyete geçerek başkanlığı yönetim kurulu ve diğer kurul üyeleri ile birlikte kutlayacak.

-Dursun Özbek'in Mustafa Cengiz'i tebrik ederek, bir müddet konuşmaları ve lise'den ayrıldı.

GALATASARAY'IN YENİ BAŞKANI MUSTAFA CENGİZ KİMDİR?

949 yılında Gaziantep'in Nizip ilçesinde dünyaya gelenMustafa Cengiz, ilk ve ortaöğretimini Nizip’te almasının yanı sıra, lise öğrenimini Gaziantep Lisesi’nde tamamladı. Üniversite yaşantısında ise Ankara Siyasal Bilgiler Fakültesini bitirdi. Ülkenin tarımsal modernizasyonunda kilit faktör olması amacıyla kurulan 40 bin tarımsal köy kalkınma kooperatifi Merkez Birliği (Köy-Koop) kuruluş ve özellikle dış ticaret oluşumunda kurucu uzman olarak çalıştı. Daha sonra eski Yerel Yönetim sonra İçişleri Bakanlığı vesayetindeki 670 Belediye’nin merkez iktisadi kuruluşu TANSA (Tanzim Satışlar) ilk ve son Genel Müdürü olarak, o dönem 3 hükümetle çalıştı. İktisadi hayata Belediyelerin kamu yararına olumlu ürün ve fiyat düzenlemesi olarak kurulan TANSA da 28 yaşında ülkenin o dönem Kamudaki en genç genel müdürü oldu. 12 Eylül Darbesi sonrası kamu’dan ayrılarak, özel sektörde dış ticaret alanında Arapça da öğrendiği orta-doğu’da yoğun olarak çalıştı. 1990 yılından bu yana petrol, akaryakıt sektöründe kendi şirketleri ile faaliyet göstermektedir.

Petrol sektöründe TABGİS (Türkiye Akaryakıt Bayiileri ve Gaz İşverenler Sendikası) Genel Başkanlığı ve İTO Petrol meslek komitelerinde sektör temsilciliği yapmıştır. alatasaray Spor Kulübü Tüzük Tadil Komisyonu üyesi olarak, tüzüğünün günün koşullarına uyum düzenlemesinde Galatasaray Divanı tarafından görevlendirilmiş ve komisyon olarak Tüzük tadil çalışmalarında bulunmaya devam etmekte olan Mustafa Cengiz ileri düzeyde İngilizce, Fransızca ve Arapça bilmektedir.