Galatasaray Kulübü, futbol takımı teknik direktörü Hamza Hamzaoğlu ile yollarını ayırdığını açıkladı.

"Hamza Hamzaoğlu'nun sözleşmesi sona erdirilmiştir"

Sarı-kırmızılı kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada, "Galatasaray Futbol Takımı Teknik Direktörü Sayın Hamza Hamzaoğlu'nun sözleşmesi, varılan karşılıklı mutabakat çerçevesinde sona erdirilmiştir. Hocamıza bugüne kadar kulübümüze verdiği hizmetler için teşekkür ediyor, kendisine bundan sonraki kariyerinde başarılar diliyoruz" denildi.

"Karşılıklı anlaşarak yollarımızı ayırma kararı verdik"

Galatasaray Kulübü Genel Sekreteri Fatih İşbecer de AA muhabirine yaptığı açıklamada, Hamzaoğlu ile bugün bir araya geldiklerini belirterek, "Hamza hoca ile bugün dostane bir görüşme yaptık. Karşılıklı anlaşarak yollarımızı ayırma kararı verdik. Konunun gerekçelerini şu an için paylaşmak istemiyorum" diye konuştu. İşbecer, teknik direktör arayışlarına en kısa sürede başlayacaklarını kaydetti.

Hamzaoğlu yönetiminde geçtiğimiz sezonu lig şampiyonluğu, Türkiye Kupası ve Süper Kupa ile kapatan Galatasaray'da, Hamza Hamzaoğlu dönemi sona erdi.

DHA Spor'dan Kadir Çetinçalı'nın haberine göre; Hamza Hamzaoğlu'nu Umut Bulut yedi. Dursun Özbek'in geçtiğimiz transfer dönemindeki tutumundan ötürü Hamza Hamzaoğlu'na tepkili olduğu da sızan bilgiler arasında.

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Hamza Hamzaoğlu ile Umut Bulut'un sözleşmesi konusunda yaptığı görüşme sonucu yolları ayırdı.

Galatasaray Başkanı ile genç teknik adam arasındaki soğukluk, dün Hamzaoğlu'nun sözleşmesinin uzatılmasına destek verdiği Umut Bulut yüzünden bir uçuruma dönüştü. Arena'da yapılan tartışmalı toplantı sonrasın da yollar ayrıldı.

Yönetimden bazı isimler arabuluculuk yaparak teknik adamın tekrar göreve devam etmesi için uğraştı ancak Başkan tarafından şiddetle reddedildi.