Ülkücü camianın önde gelen isimlerinden Süleyman Demirel dönemi Cumhurbaşkanlığı danışmalığı, Eski Kültür Bakanı, yazar, fikir ve düşünce adamı Namık Kemal Zeybek  Abbas Güçlü İle Genç Bakış'ta üniversite öğrencilerine MHP lideri Devlet Bahçeli hakkında yaptığı açıklamalarla gündemi değiştirdi.

İşte Zeybek'in açıklamasından satır başları:

Bahçeli orada tek adam. Otokrat birisi. Meral Akşener gibi bir siyasetçi kızdın diye birdenbire siyasetin dışına atılır mı? MYK'da fikrimi söyledim diye toplantılara çağrılmaz oldum. Hukuksuzluğa bakın. Kurultay beni seçiyor ama toplantılara çağrılmadım.

 ‘DEVLET BAHÇELİ MİT GÖREVLİSİDİR’

Devlet Bahçeli Ülkücü Asistanlar Derneği Başkanı idi onu da alalım dedim. Tanımıyorum ama böyle bir zat duyuyorum dedim. Ramiz Ongun'un itirazı oldu. Dedi ki "o MİT görevlisidir olmaz". Alpaslan Türkeş bunu bilmiyor mu diye sordum, biliyormuş. "Onu uzaklaştırırsak bilmediğimiz bir görevli gönderirler ben onu değerlendiriyorum" dedi. Ben bu hadiseye rağmen MİT'te bizim diye düşündüm. Sonradan şunu anladım bir insanın bir partili olup MİT'te çalışması başka bir şey MİT adına o partiye, o partili gibi görünmesi başka bir şey.