AKP'de aktif olarak görevdeki çok sayıda üst düzey ismin önümüzdeki günlerde istifa edebileceği iddiaları, AKP kurmaylarını da endişelendirdi. Davutoğlu'nun partisini kasım sonu veya aralık ayı başında resmen kurması bekleniyor.

Ali Babacan ise partisine kurucu olarak milletvekili almayacak. Şu anda parti çalışması yürüten eski bakan ve ‘akil adam' olarak görülen isimlerin de kurucu olmayacağı belirtildi.

ATALAY'IN PAYLAŞIMI

Uzun süredir ‘sağduyulu' eleştirileriyle dikkat çeken Yeneroğlu'nun parti yönetiminin isteğiyle AKP'den istifa etmesi sürpriz oldu. Bu istifayı yenilerinin takip edeceği konuşuluyor.

SÖZCÜ'den Veli Toprak'ın haberine göre; eski başbakanlardan Ahmet Davutoğlu kuracağı yeni partiye AKP içinden çok sayıda vekil destek veriyor. Bu isimlerin büyük bölümü Davutoğlu partisini kurduktan sonra hareket geçecek ve büyük bir tören ile Davutoğlu hareketine katılacaklar..

Uzun yıllar Erdoğan'ın metin yazarlığını yapan AKP eski milletvekili Aydın Ünal da, istifa ettirilen Yeneroğlu'na destek verdi. Ünal, “Ertuğrul Özkök, Ahmet Hakan Coşkun, Ziya Selçuk, Barlaslar ve Kemalizm İN, adam gibi adam Yeneroğlu OUT… Fasit daire kırılıyor zannettik, meğer yutuyormuş. Umutsuzluk yok.. Fasit daire elbet kırılır bir gün” dedi.

"SİZİN İBADET ETTİKLERİNİZE KULLUK ETMEYECEĞİ..."

AKP Ardahan Milletvekili Orhan Atalay da “De ki, Ey kafirler… Ben sizin ibadet ettiklerinize kulluk etmeyeceğim” mesajı paylaştı. Bu mesaj, istifa sinyali olarak değerlendi, Atalay da açıklama yaptı ve ‘'Aşırı arzu bazen sayıklatır. Sosyal medyada hakkımda dolaşıma sokulan iddianın aslı astarı yoktur” dedi.