Oyuncu Yeşim Ceren Bozoğlu, 110 kiloya çıkınca 16 Ağustos 2016'da midesinden bir operasyon geçirmişti, Bozoğlu aradan geçen zamanda sıkı bir diyet ve sağlıklı beslenerek bu güne kadar 50 kilo verdi.

1.5 yılda 50 kilo veren Bozoğlu, 60 kiloya indi.

Yeşim Ceren Bozoğlu kaç kilo verdi

43 yaşındaki oyuncu, "Bu aralar hayatımın en çok iltifat aldığım dönemini yaşatıyorsunuz bana. Zayıflamak, sağlıklı olmak güzelleşmek elbette çok güzel. Ama en çok sorduğunuz sorular güzellikle ilgili...”Yüzünüze ne yaptırdınız?” “Hangi krem?” “Hangi bakım?” Gibi gibi... Şu Benjamin Button durumuna bir açıklık getirelim mi? Evet, kendimi 23 yaşında hissediyorum. 

Yeşim Ceren Bozoğlu

Bunun bir sebebi genç kızlık kiloma dönmem evet. 
Ama daha önemli bir sır var: Ben bundan bir buçuk sene önce, maddi ve manevi olarak yaşadığım en büyük krizin ortalarında bir yerde, hayatımı tamamen değiştirmeye karar verdim.

Yeşim Ceren Bozoğlu

Bunun için de kendimi değiştirmek zorundaydım. Şimdi size bunu nasıl gerçekleştirdiğimi anlatmak istiyorum: Her kadın tipine uygun ruhsal detoks…

Yeşim Ceren Bozoğlu

Önce hayatımda bana zarar veren herkese, her şeye güle güle dedim. Fayda vermeyenin zarar verdiğini öğrendim. Sınırlarımı yeniden belirledim. Ne sevgi, ne aşk ne de merhamet ve acıma duyguları yüzünden hiç kimseye tahammül etmem gerekmediğini anladım. 

Kimse kimseyi kurtaramaz, mecbur da değil, kurtarıcı rolünü tamamen bıraktım. Ve ne olursa olsun kimsenin ruhsal hasta bakıcısı olmak zorunda değiliz... 

Yeşim Ceren Bozoğlu

Herkes bu hayattaki huzur ve mutluluğundan birinci derecede kendisi sorumlu.
Azla mutlu olmanın ve şükretmenin, gerçekten iliklerine kadar şükran duygusu ile dolmanın önemini hatırladım. Bunu bir rutin olarak hayatıma ekledim. 

Kendimi kendimden üstte gördüklerimle değil, benden daha zor durumda olanlarla değerlendirmeye başladım. Müthiş işe yarıyor. Ve evet yaşasın Polyanna. 

Yeşim Ceren Bozoğlu

Susmayı ve sabretmeyi öğrendim. Sen susunca hakkını senden daha iyi alan var. Ona teslim olup, kendini bıraktığında hayatında gerçek mucizeler olmaya başlıyor. 99 tane ismi var, istediğinizden başlayabilirsiniz.

Teneffüse çıkmayı, yavaşlamayı öğrendim. Ben deli gibi çalışmadığımda da bu dünya dönüyormuş meğerse… Benim için gerçekten önemli ve değerli olanların kıymetini bir kez daha anladım'' dedi. CNNTÜRK