Adnan Oktar'ın kanalındaki programlar sonrası başlayan tartışma, RTÜK'ün internet üzerinde denetim yetkisine sahip olmasını sağlayacak yasa tasarısıyla alevlenmişti. Meclis'e sevk edilen torba yasadaki bir maddeye göre, lisanslı yayın kuruluşları internet sitesinden yayın yapabilecek.

Fİ Çİ Erotik sahneler buzlanıyor

Ancak bunun için ayrıca lisans almaları gerekecek, lisans almayan kuruluşların yayınları ise sulh ceza hakimince engellenebilecek. Düzenleme Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edilmişti. Ancak bu düzenleme halihazırda yasalaşmış değil.

Fİ Çİ Erotik sahneler buzlanıyor

KANALLAR BUZLAMAYA BAŞLADI

Milliyet yazarı Sina Koloğlu, yazar Azra Kohen'in ‘Fi-Çi-Pi' üçlemesinden uyarlanan internet dizisi ‘Fi'nin yayıncısı Puhu TV'nin, dizinin önceki bölümlerinde bazı sahneleri ‘buzladığını' yazdı. Diziyle ilgili bu yönde çalışmalara başlandığını yazan Koloğlu şu ifadelere yer verdi: “Duydum ki, Puhu TV'de hummalı bir çalışma varmış. Platform, internette ve bedava izleniyor.

Fİ Çİ Erotik sahneler buzlanıyor

Yeni düzenlemede sorun çıkmasın diye ‘Fi' ve ‘Çi' dizilerinde geriye dönük bir temizlik söz konusu… ‘Reklam yerleştirmeler' ve sanırım bazı sahnelerde ‘blurlama' (buzlama) yapılıyormuş. Özgürüz diye fazla fazla marka ismi dayadılar anladığım… Bir de ‘küfür etme özgürlüğü' olmuştu internette yayınlanan dizilerde (!)” SÖZCÜ