Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi Korkmaz Karaca da, "Bu portreyi bir işadamı olarak satın almak ve Devletimize kazandırmayı çok ama çok isterdim. Tebrik ediyorum" dedi.

Sosyal medya üzerinden tablonun müzayede satın alındığını duyuran İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na mesajlardan bazıları şöyle: 

YAVAŞ: TEBRİKLER BAŞKANIM

-Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş: Tebrikler başkanım

SOYER: İZMİR'DEN TEŞEKKÜR..

-İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer: İstanbul'a da bu yakışırdı. Düşünen ve gerçekleştirenlere İzmir'den teşekkürler.

"AİT OLDUĞU TOPRAKLARA GELDİ"

-CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun: İstanbul'un fatihi, Fatih Sultan Mehmet'in anısına, tarihine ve ecdadına sahip çıkan Ekrem İmamoğlu  başkanımızı tebrik ediyoruz. Tablo ait olduğu topraklara, evine getirildi. 

-CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu: İstanbul’a da bu yakışırdı.. Teşekkürler Ekrem İmamoğlu. 

-Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi Korkmaz Karaca: Bu portreyi bir işadamı olarak Satın almak ve Devletimize kazandırmayı çok ama çok isterdim. Tebrik ediyorum.

-Datça Belediyesi: Biz de isterdik İBB’nin izinden gidip Dali'nin iki Afrodit tablosunu Knidos'a götürmeyi ama her biri yıllık bütçemizmiş. 

İmamoğlu'na iktidar kanadından, Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi Korkmaz Karaca'dan da kutlama geldi. Karaca, "Bu portreyi bir işadamı olarak Satın almak ve Devletimize kazandırmayı çok ama çok isterdim. Tebrik ediyorum" dedi.

İMAMOĞLU 90'A ÇAKTI, KÜLTÜR BAKANLIĞI BAKTI!

Ekrem İmamoğlu'nun tabloyu atmasını futbol şeklinde yorumlayan bir başka kişi ise "Ekrem Başkan vurdu ve gol oldu. İmamoğlu 90'a çaktı. Kültür Bakanlığı baktı" yorumu dikkat çekti.   

Ayrıca, tablonun İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından satın alındığını sosyal medya üzerinden duyuran Başkan İmamoğlu’nun gönderisi çok sayıda siyasetçi, sanatçı tarafından paylaşıldı.