Çocuk programında çocuğun konuşmasından korkan ve sansürleyen sunucu Gözde Çevik, sosyal medya hesabından eleştirilere yanıt verdi..

TRT Çocuk kanalında program yapan Çevik, dün yayınına bağlanan 9 yaşındaki Utku Kaz Dağları ile ilgili bir şeyler söylemek isterken, çocuğu yayından aldı. 

TRT Çocuk’ta yayınlanan bir programa telefonla bağlanarak “Kaz Dağları’na zarar veriliyor” diyen 9 yaşındaki Utku’nun sözünün kesilmesiyle ilgili açıklama yapan sunucu Çevik, “Bırakalım da Türkiye’nin ortak değeri TRT Çocuk, siyasetten, günlük tartışmalardan uzak dursun” diyerek kendini savundu.

Çevik, şunları kaydetti:

“Nereden bilebilirdim ki TRT Çocuk’un hiçbir zaman konusu olmayan gündelik tartışmaların benim programımda dile getirileceğini, nereden bilebilirdim ki çevre duyarlılığını çocuklara en iyi anlatan kanalıma tam da bu konuda eleştiriler geleceğini…

Sosyal medyada bu şekilde gündeme geldiğim için üzgünüm… Bırakalım da Türkiye’nin ortak değeri TRT Çocuk, siyasetten, günlük tartışmalardan uzak dursun. Ben, o tertemiz çocuklar sayesinde neşe dolu bir hayat geçiriyorum. Tartışmalarınızı bizden ve çocuklarımızdan uzak tutun. Biz size rağmen gülmeye, eğlenmeye, bunları yaparken de öğrenmeye ve öğretmeye devam edeceğiz. Bugüne kadar oluğu gibi bundan sonra da gündelik tartışmalarınızın bir parçası olmayacağız. Son olarak; sosyal medya üzerinden küfür eden hakaret edenleri çocukların gülen yüzü hatrına umursamıyorum.”