SON DAKİKA HABERİ.. ANKARA ESENBOĞA HAVALİMANI'NDAN KALKAN YOLCU UÇAĞI İNİŞE GEÇTİKTEN SONRA PİSTTEN ÇIKTI...

Trabzon Havalimanı'nda inişe geçen yolcu uçağı pistten çıktı. Bölgeye çok sayıda ambulans ve kurtarma ekibi sevk edildi.

İLK BİLGİLER: MÜRETTEBAT DAHİL 162 YOLCU  TAHLİYE EDİLDİ.

Trabzon Havalimanı'na  inen ve Ankara'dan gelen Pegasus  Havayolları’na ait yolcu uçağı pistten çıktı. İlk gelen bilgiler, yolcuların tahliye edildiği ve can kaybının olmadığı yönünde.

Trabzon Havayolları Uçak Pistten çıktı

Ankara Esenboğa Havalimanı'ndan kalkan Pegasus Havayolları'na ait Boeing 737-800 tipi uçak, piste erken teker koydu. Ön dikmesini kıran uçak, pist başından dışarı çıkarak toprak alana girdi.

TRABZON VALİSİ YAVUZ'DAN AÇIKLAMA

Kazayla ilgili Trabzon Valisi Yücel Yavuz da açıklamalarda bulundu. 

Mürettebat ve yolcuların sağlıklı bir şekilde tahliye edildiğini belirten Vali Yavuz, "Trabzon-Ankara seferini yapan, özel bir havayoluna ait uçak, iniş yaptıktan sonra pist başına ilerlediği sırada henüz bilinmeyen nedenle pistten çıktı.

Trabzon Havayolları Uçak Pistten çıktı

Olayda ölen ya da yaralanan yok. Uçağın 162 yolcusu ve mürettebatı sağlıklı bir şekilde tahliye edildi. Havalimanını sabah saat 8'e kadar uçak trafiğine kapatıldı" dedi.

"KUYRUĞUNU PİSTE ÇARPTI" İDDİASI

İddiaya göre, uçak iniş yaptığı esnada piste kuyruğunu çarptı ve pistten dışarıya savruldu.. Ancak şu ana kadar kazanın nedeniyle iligli resmi makamlardan bir açıklama gelmedi..