SON DAKİKA: BAYRAMPAŞA'DAKİ ŞÜPHELİ ARAÇTAN UZAKTAN KUMADALI  PARÇA TESİLİ BOMBA ÇIKTI...

Bayrampaşa'da bir alışveriş merkezinin yakınında bulunan şüpheli araç paniği neden oldu. Olay yerinde geniş güvenlik önlemi alan polis olay yerine yaklaşmaya çalışan vatandaşları uzaklaştırdı.

Edinilen bilgiye göre dün gece, Esenyurt ve Arnavutköy'de yaşanan patlamaların ardından İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ekipleri şüphelendikleri bir aracı takibe aldı. Yapılan takip sonrasında şüpheli araçta bulunan teröristler, aracı Bayrampaşa'da bulunan bir alışveriş merkezinin açık otoparkına park etti.

AVM Bombalı araç İstanbul

Şüphelilerin araçtan inmeleri üzerine harekete geçen polis ekipleri, 1'i yaralı olmak üzere 4 teröristi gözaltına aldı.
Araç çevresinde Şeritler çekerek yoğun güvenlik önlemi alan polis ekipleri vatandaşları olay yerinden uzaklaştırdı. Yapılan incelemenin ardından araç bomba imha uzmanı tarafından iki defa fünye ile kontrollü bir şekilde patlatıldı.

Patlama sonrası bomba imha uzmanları araçtaki malzemeleri indirerek geniş çaplı araştırma yaptı.

BOMBA BULUNDU
Ön incelemede araçta bomba düzenekleri belirlendi. Araçtaki incelemede amonyum nitratla güçlendirilmiş plastik patlayıcı olduğu öğrenildi.

Bayrampaşa AVM Bombalı araç İstanbul

HEDEF 29 EKİM KUTLAMALARI MI?
Öte yandan teröristlerin asıl hedefinin İstanbul'da yapılacak olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları olduğu iddia edildi.

PATLAMALARIN FAİLİ DE YAKALANDI
Polis, 2’si kadın 4 teröristi gözaltına alıd. Teröristlerden birinin yaralı olduğu öğrenilirken Emniyete götürülen teröristlerden birisinin dün gece İstanbul'un Esenyurt ve Arnavutköy ilçelerinde 2 ayrı evde meydana gelen patlamalarla ilgili olduğu öğrenildi.