Rus savaş uçağının düşürülemesinin hemen arkasından yoğun bombardıman başladı. Uçak Kızıldağ denilen mevkide düşürüldü.  Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre uçağın düşmesinden sonra iki pilot paraşütle atladı o iki pilotu alabilmek için iki heliopter  havada dolaşıyor ancak helikopterlkerin yere inip pilotları almasına Türkmenler izin vermiyor.

Uçağın düşürülmesinin hemen ardından 20-25 dakika sonra şiddetli bombardıman başladı. "Kırkbeşlik" denilen tepeden bombardıman yapılıyor."

RUS PİLOT ÖLDÜ MÜ?

Düşen uçaktaki pilotlardan birin öldüğü, diğerinin Türkmenlerin elinde olduğu iddia edildi.

Suriye sınırında düşürülen uçakla ilgili olarak yerel haber kaynakları ise Rus pilotun fotoğraflarını yayınladı.  Fotoğrafları yayınlayan yerel haber kaynakları  "Bayırbucak bölgesinde  Kızıl Dağ cephesinde Türk jetlerinin düşürdüğü Rus savaş Uçağının pilotu Türkmen Mücahitler tarafından ölü ele geçirildi" açıklamasında bulundu.

RUS HELİKOPTERLERİ GELDİ, PİLOTLARI ARIYORLAR

Düşürülen uçağın pilotlarını almak için bölgede dolaşan iki helikopterin inişine ise Türkmen güçlerinin izin vermediği belirtiliyor. Rus helikopterlerinin uçağın enkazını ve pilotları aradığı belirtiliyor. Muhalifler ise bir pilotun bulunma anına ilişkin görüntüleri paylaştı. 

2 TÜRK YARALI

Düşen uçağın parçalarının savrulduğu Yayladağı’nın Dutlubahçe Köyü’nde iki Türk köylü yaralandı. Yaralılardan Mahmut Horoz’un ameliyata alındığı, diğerinin durumunun iyi olduğu belirtildi.