SICAK GELİŞME, AKP'li vekilin evinde kalbine isabet eden mermi sonucu hayatını kaybeden Kadirova olayına ilişkin yeni gelişmeler yaşandı..

Edinilen bilgiye göre Kadirova’nın olaydan önce Leyla adında arkadaşıyla 2 saat telefonda görüştüğü ve bu görüşmede “cinsel istismara maruz kaldığını” anlattığı öğrenildi.

Nadira Kadirova'nın intiharında cinsel istismar iddiası
Nadira Kadirova'nın intiharında cinsel istismar iddiası

ÜNAL "YARGI SÜRECİNDE KONUŞMAK DOĞRU OLMAZ"

Şirin Ünal ise “Yargı sürecinde konuşmak doğru olmaz” açıklamasını yaptı. Abi Kadirova ise “Cenaze masraflarımızı ve biletlerimizi Şirin Bey karşıladı. Kendisine teşekkür ederiz” dedi.

EMNİYETTEN AÇIKLAMA

Yazılı bir açıklama yapan Ankara Emniyet Müdürlüğü ise olayı intihar olarak nitelendirdi ve “Olay yerinde yapılan incelemede intihar harici herhangi bir şüpheli durum müşahede edilmemiştir” denildi.

AĞABEY KONUŞTU: KENDİNİ VURACAK CESARETİ YOK

Kardeşinin cenazesini çarşamba akşamı uçakla Özbekistan’a götürmek üzereyken Atilla Güner’in sorularını yanıtlayan Nadira Kadirova’nın ağabeyi Muhammed Ali, şunları anlattı:

“Olay 23 Eylül’de 20:48’de gerçekleşti. Şirin Ünal beni aradı olaydan 5 dakika önce. Evde silahın kayıp olduğunu söyledi. Acaba (kardeşin silahı sana mı getirdi) diyecek sandım. Nadira’nın silahla kendini odaya kilitlediğini söyledi. O an anladım. Arkadan kızının sesi geliyordu odanın kapısına vuruyordu bağırıyordu. Telefon kapandı birden. Hemen taksiye atladım Çayyolu’ndaki eve gittim. Ama ben gittiğimde silah ateşlenmişti. Dedim ‘Kardeşim nerede?’. Polis hastanede olduğunu söyledi. Benim cebimde beş kuruş para yoktu. Şirin Bey, ‘Sıktı kendine’ dedi. Polis bana 50 lira verdi. Hastaneye geldim. ‘Beni içeri sokun’ dedim. ‘Ben her şeyiyim onun’ dedim. ‘Babası onu bana emanet etti’ dedim. Doktor geldi ‘Başın sağ olsun’ dedi. O anda bittim ben. Doktorun ayağına yıkıldım.”

Nadira Kadirova'nın intiharında cinsel istismar iddiası
Nadira Kadirova'nın intiharında cinsel istismar iddiası

KENDİNİ VURACAK CESARETİ YOKTU
Muhammed Ali, kardeşinin Türkiye’de üniversite okuyup evlenmek istediğini, birçok hayali olduğunu anlattı:

“Kardeşimi ben çok iyi biliyorum. İlaç kullanacak bir durumu sıkıntısı yoktu. Kendini vuracak cesareti yoktu. 23 yaşında bir kız, silahı bulup alıp da şarjörü takıp vurmasının imkanı yok. Başına sıkmamış, sol göğüs kalbin biraz üstüne sıkılmış. Konsolosluk bana ‘Kardeşinin biraz masrafı olacak’ dedi. Şirin Ünal’ın şoförü ‘Ben karşılayacağım’ dedi. 1450 dolar Nadira için, 482 dolar da benim için bilet kesildi. Şu an yoldayız havalimanına gidiyoruz. Anneme ‘öldü’ diyemedim. ‘Yoğun bakımda’ dedim. Amcamı aradım ‘Kardeşim gitti, melek göçtü’ dedim.

"UMUTLARI VERDI, TÜRKİYE'DE ÜNİVERİSYE OKUMAK İSTİYORDU"

Nadira’nın çok umutları vardı. Türkiye vatandaşı olmak istiyordu. Türkiye’de üniversite okumak istiyordu. Özel dersler alıyordu. Üniversiteye hazırlanıyordu. ‘Türkiye’de evleneceğim’ diyordu. Çok umutları vardı bu hayatta.” (RS FM)

ŞİRİN ÜNAL

15 Temmuz darbe girişimi sırasında, Genelkurmay Başkanlığı Karargâhı'nın işgal edilmesine ilişkin hazırlanan iddianamede çarpıcı bir detay yer almıştı.

Nadira Kadirova'nın intiharında cinsel istismar iddiası
Nadira Kadirova'nın intiharında cinsel istismar iddiası

15 Temmuz'da öğleden sonra AKP İstanbul Milletvekili Şirin Ünal'ın, MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ile görüşmesinden önce, karargâha gittiği belirtilmişti. Astsubay Hüseyin G., 15 Temmuz’dan birkaç ay önce FETÖ’nün darbe yapacağını öğrendiklerini söyledi ve şöyle dedi: Edindiğim tüm bilgi ve belgeleri emekli Tümgeneral Şirin Ünal’a Binbaşı S.Y. aracılığıyla ilettik.