11.10.2017 Bugün Dünya Kız Çocukları Günü, Bugünün Kız Çocukları, Yarının Liderleri...
Dünya Kız Çocukları Günü'nde, her genç kadının kendi topluluğunda güçlü bir etki sahibi olma potansiyelini biz de kutluyoruz. Toplumumuzda kadının rolü daha da artırılmalı. daha güzel yarınlarımızda mutlaka bir lider kadının imzası olacaktır..

Öte yandan, Müfütülüklere verilmesi planlanan 'evlendirme yetkisi'ni de, kadınların medeni ve hukuki tüm haklarının elinden alınacağı, erken yaşta evliliklerin (çocuk evlilikleri) legal hale geleceği, tecavüz mağduru kız çocuklarının ve kadınların tecavüzcülerle evlendirilmesinin legal hale geleceği.. gibi benzer birçok nedenden dolayı protesto ediyor ve kınıyoruz..

GELİNİN İÇİNE 'CİN KAÇMIŞ' DERSE

Mecliste oylanması gündemde olan bu 'evlendirme yetkisi' müftüye değil 'müftülüğe' verilmektedir. Yani müftülük uygun gördüğü bu görevi herhangi birine verecektir. Mesala bir fürükçü, büyü yapan bir hacı hoca tipi, sakalı olan müslüman görünen herhangi birine.. Evlendirmeden önce bu evlendirme görevlisi 'gelinin içine cin kaçmış önce onu çıkartmam gerekiyor.' diyebilir... Mahalle muhtarına görev verebilir, veya bir kanaat önderine vey abir şıha da verebilir..

Kız çocuklarına parlak bir gelecek diliyoruz. Kız çocuklarının eğitime kazandırılmasını, toplumda başarılı birer lider, önder olarak siyasetten ekonomiye, ticarete her alanda daha fazla onalrı aramızda görmek istiyoruz.. 'Müfütlükk evlendirme yetkisi' ile onların kapatılıp sadece cinsel kimliği ile kabul edilmelerini kabul etmiyoruz.