Antalya'nın Alanya ilçesinden günün en güzel haberi geldi.. Kent merkezinde bulunan 'Yurtta Sulh Cihanda Sulh' sözlerinin yazılı olduğu Atatürk Anıtı önüne her hafta cuma günü gelen yaşlı bir çiftçi, Atatürk'e dua ederek minnettarlığını gösteriyor.. Çevredeki vatandaşlarca kayda alınan o anlar sosyal medyada kısa sürede binlerce izlenme sayısına ulaştı..

Özellikle son dönemde Atatürk'e fiziki ve sözlü olarak saldıran, kendini 'dindar' olarak tanımlayan, tarihinden bihaber bazı yobaz ve gerici meczuplara en güzel cevabı işte bu Yörük amca verdi.

Görüntüler Atatürk'ün, "Köylü Milletin Efendisidir." ve "Arkadaşlar! gidip , toros dağlarına bakınız, eğer orada bir tek yörük çadırı görürseniz ve o çadırda bir duman tütüyorsa, şunu çok iyi biliniz ki bu dünyada hiç bir güç ve kuvvet asla bizi yenemez..." sözlerini bir kez daha akıllara getirdi..

İşte yetiştirdiğii sebzeleri cuma günleri kurulan halk pazarında satmak için bir Toros Dağları köyünden şehre gelen, Alanyalı Yörük amcanın Ata'ya dua ettiği o anlar;

"KÖYLÜ MİLLETİN EFENDİSİDİR..." MUSTAFA KEMAL ATATÜRK...