Kılıçdaroğlu'ndan açıklama:

Kendi ülkemizde gazetecilerin hapiste olmasını istemiyoruz, kendi ülkemizde akademisyenlerin hapiste olmasını istemiyoruz. Bir dikta yönetimiyle karşı karşıyayız. Adaletin olmadığı bir ülkede yaşamak istemiyoruz, cezaevlerinin dolu olduğu bir ülkede adalaet olmaz, her özgür ülke gibi biz de özgür yaşamak istiyoruz. Bıçak kemiğe dayandı, bunun için yürüyüşü başatıyoruz. Akademizyeler, gazeteciler, çiftçiler için yürüyoruz..

Kılıçdaroğlu Adalet Yürüyüşü Ankara

Adaletin olmadığı bir ülkede barış olmaz.. Adalet, adalet ,adalet.. Bütün dünya duysun...

"Adaletin olmadığı bir yerde devlet de olmaz, adaletin olmadığı bir yerde insan da olmaz. O nedenle adalet yürüyüşünü başlatıyoruz. Bugün yürüyeceğim. Umuyorum, vicdanları sağır olanlar bizim bu yürüyüşümüz anlamını kavrarlar. Umuyorum vicdanları sağır olanlar bizim bu yürüyüşümüze bizim bu sesimize bizim bu sözümüze kulak verirler. Biz gerginlik istemiyoruz biz kavga istemiyoruz. Biz birlikte beraber huzur içinde yaşamak istiyoruz. Biz mahkemelerde gazeteciler istemiyoruz. Biz hapishanelerde gazeteciler istemiyoruz. Biz hapishanelerde öğretim üyeleri istemiyoruz. Dolayısıyla bunlar bize acı veriyor ve bu acıyı sonlandırmamız gerekiyor. Söylemiştim, eğer bir bedel ödemek gerekiyorsa o bedeli önce ben ödeyeceğim diye. Şimdi yürüyorum yürüyeceğim. İstanbul’a kadar bu son olmayacak. Bizim yürüyüşümüz bu ülkeye adalet gelinceye kadar devam edecek. 

Yürüyüş güzergahı Ankara

YÜRÜYÜŞ GÜZELGAHU BELLİ OLDU

Kılıçdaroğlu'Nun 'adalet' yürüyüşüne büyük katılım var.. Kortej bugün Yenibatı'daki 75. Yıl Hipodromu'na kadar yürüyecek. Bugünkü yürülüş yaklaşık 22 kilometre sürecek.