İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun eşi ve küçük kızı hakkında ağır hakaret ve çirkin imalarda bulunan Hikmet Oğuz Beşel isimli şahıs emniyetteki ifadesinin serbest bırakıldı.. Beşel'in ifadesinde şehitlerimizi öne sürdüğü öğrenildi..

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun 9 yaşındaki kız çocuğu ve eşi Dilek İmamoğlu’ya yönelik cinsel saldırı tehditleri içeren sosyal medya paylaşımları ortaya çıkan ve tepkilere yol açan Hikmet Oğuz Beşel ifadeye çağrıldı.

Sosyal medya hesabından 'İsmet İnönü' ismini kullanarak milli mücadele kahramanlarmıza da hakaretlerde bulunduğu görülmüştü.. Beşel emniyetteki ifadesinin ardından serbest bırakıldı..

DEMİRTAŞ'A DA BENZER İFADELERDE DE BULUNDUĞU ORTAYA ÇIKMIŞTI

Düzce’de yaşayan Beşel’in, önceki paylaşımlarında ise HDP’nin tutuklu eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın ailesine yönelik olarak yine cinsel saldırı tehditleri içeren paylaşımları ortaya çıkmıştı.

Beşel’in, ifadesinde cinsel saldırı tehditleriyle dolu paylaşımlarını “Şehit haberleri geliyordu, o yüzden küfrettim” şeklinde savunduğu öğrenildi.

Beşel, ifadesinin ardından serbest bırakıldı.