10 Kasım Atatürk'ü Anma ve Atatürk Haftası nedeniyle Çeşme'deki bütün okullarda çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi. Etkinliklerin en anlamlılarından birisi de Yahya Kerim Onart Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anaokulu öğrencileri tarafından yapıldı.

Anaokulu öğretmenlerinin yardımıyla, minik ellerin izleri Atatürk portresine dönüştü.  Minik öğrencilerin el izleriyle yaptıkları Atatürk portresi, okulda ilgi odağı oldu. Miniklerin aileleri de çocuklarının el izleriyle yapılan Atatürk portresi karşısında duygu dolu anlar yaşadı. Aileler, duygularını şöyle dile getirdi:

"Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, 'yeni nesil sizin eseriniz olacaktır' dediği değerli ögretmenlerimizin ve Ata'mızın minik emanetçileri olan çocuklarımızın, minik elleriyle oluşturduğu Mustafa Kemal Atatürk portresi karşısında duygulanmamak elde değil. Minik eller ne de güzel, ne de anlamlı şeyler yapabiliyor. Doğruluğa, dürüstlüğe ve Atatürk'ün ilkelerine ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde bu anlamlı anma törenini yapan öğretmenlerimize teşekkürlerimizi sunuyor, tebriklerimizi iletiyoruz. Minik Atatürkçüler'in de gözlerinden öpüyoruz. Geleceğimizin güvencesi sizsiniz miniklerimiz."

DHA