Gaziantep Güneş Gazetesinde yer alan iddialar kan dondurdu, Önceki gün Alanya'da bir çocuk parkında köpeğini gezdiren 12 yaşındaki kız çocuğuna 3 Suriyeli'nin tecavüz girişimi, ardından Gaziantep'ten gelen tecavüz girişimi son günlerde büyük tepki toplayan "Suriyelilere vatandaşlık" tartışmalarını haklı çıkarıyor.. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Suriyeli kardeşlerimize Türk vatandaşlığı vereceğiz" açıklamasını yaptığı gün Hatay Reyhanlı'da 2 Suriyeli hazırladıkları bombanın ellerinde patlamasıyla ölmüştü..


3 YAŞINDAKİ ÇOCUK ÇIPLAK, CAMİİ İÇİNDE VE 4 SURİYELİ ADAM.  

3 yaşındaki erkek çocuğuna 4 Suriyeli, caminin içinde tecavüz etmeye kalkıştı. Çocuğunun kaybolduğunu fark eden anne, camiye anons yaptırmak için gidince, dört caniyi evladına tecavüz etmeye çalışırken yakaladı.

Annenin yardım çığlıklarını çevredekilerin duymasından korkan caniler kaçarak kayıplara karıştı. Olay sonrası ayaklanan Göllüce Mahallesi sakinleri binlerce kişi ile İpek Yolu’nu trafiğe kapatarak, “Tecavüze son” sloganları attı. Kalabalık, TOMA ve akreplerin gelmesi ile ikna edilerek olaysız bir şekilde dağıldı. 

3 yaşındaki erkek çocuğa tecavüz girişimi Gaziantep

BABA: ÇOCUĞUMA BUNU YAPANLAR BULUNSUN

M.B.K.'nin babası Ali K., yaşadıklarını anlatarak, olayın sorumlularının bulunmasını istedi.

"BURADAYIM ANNE KURTAR BENİ.." ÇIĞLIĞI..

Göllüce Mahallesi’nde 3 yaşındaki erkek çocuğuna 4 Suriyeli tarafından tecavüz girişiminde bulunuldu. Göllüce Mahallesi’ndeki Mehmet Akif Ersoy Sosyal Tesisinde taziye evine bir yakının taziyesi için gelen ailenin 3 yaşındaki erkek çocuğu M.B.K. adlı çocuk 4 Suriyeli tarafından kaçırıldı. Çocuklarının ortadan kaybolması üzerine mahallede çocuğu aramaya başlayan aile, cadde, sokak, park ve dükkanlarda çocuğunu aradı. 3 yaşındaki M.B.K.’nın annesi, çocuğunun kaybolduğunu anons etmek için sosyal tesisin yakınlarındaki Temizyürek Cami’sine gitti. Anonsu yaparken çocuğunun, “buradayım anne kurtar beni..” çığlığını duyan anne, çocuğunun sesinin caminin giriş kapısındaki ön mescidinden geldiğini anladı. Bunun üzerine anonsu bırakarak sesin geldiği yere doğru giden anne, 3 yaşındaki oğlunun kıyafetlerinin tamamen çıkarıldığını ve 4 kişi tarafından tecavüz edilmeye çalışıldığını gördü. 

 

 

SURİYELİ SAPIKLAR ANNEYİ DARP EDİP KAÇTI

Tacizcilere müdahale ederek çocuğunu kucağına alan anneyi bir süre darp eden tacizciler mahallelinin tepkisinden çekinince camiden hızla uzaklaştılar. Arapça konuşmalarından Suriyeli oldukları anlaşılan ve kimsenin tanımadığı 4 Suriyelinin bulunması için emniyet çalışma başlatırken, tacizciler henüz yakalanamadı.

ÇOCUĞUN İFADESİ ALINDI

Camide tacize uğrayan 3 yaşındaki M.B.K.’nın vücudunun çeşitli yerlerinde diş izi ve morluklara rastlanırken, yaşadığı olayın şoku ile büyük bir korku yaşayan ve yürümekte zorluk çeken çocuk annesinin kucağında Çocuk Hastanesi’ne götürüldü. Hastanede tedavisi uygulanan ve tecavüz bulgusu rastlanmayan çocuk taburcu edildi. Hastaneye kaldırılan çocuğun durumunu görmek için olay yerine gelen Cumhuriyet Savcısı da çocuğun durumu hakkında bilgi aldı.

KAMERALARA YAKALANDILAR!

Taciz olayının yaşandığı Temizyürek Camisi’nde ve taziye evi çevresindeki güvenlik ve mobese kameralarını inceleyen polis ekipleri, tacizcilerin olaydan sonra hangi yöne kaçtıklarını ve yüzlerini tespit etti. Olay yeri inceleme ekipleri de tacizin gerçekleştiği camide çocuğun kıyafetleri üzerinde incelemeler yaptı.

ACILI DEDE NE DEDİ?

Tacize uğrayan çocuğun dedesi Mehmet K. olayın nasıl gerçekleştiğini gazetemize anlatırken, “Çocuğumuza tecavüz etmeye kalkışmışlar. 3 yaşındaki çocuğumuz tecavüzden son anda kurtarıldı. Feci şekilde taciz edilmiş durumdaki bu çocuğun psikolojisini kim düzeltecek. Tacizi gerçekleştiren sapıklar Suriyeli. Bundan eminiz çünkü Suriyelileri artık yüzlerinden bile tanıyoruz. Kaldı ki onların kaçarken bile birbirleri ile Arapça konuştuklarını duyanlar var. Bizim çocuğumuzun başına gelen herkesin çocuğunun başına gelebilir. Lütfen yetkililer bu konuya duyarlılık göstersin. Biz Suriyeliler bir arada, aynı mahallede ve aynı şehirde yaşamak istemiyoruz” ifadelerinde bulundu. 

MAHALLE AYAKLANDI

Mahalleli vatandaşlar da taziye evindeki ailesinin yanından kaçırılarak yakınlarda bulunan camide taciz edilen çocuğun ailesinin yanına gelerek onlara destek olmaya çalışırken, bir grup vatandaş toplanarak bu durumu protesto etti. Caminin avlusunda 3 yaşındaki bir erkek çocuğuna tecavüz etmeye kalkışan 4 Suriyelinin bulunması için ne gerekiyorsa yapılması gerektiğini kaydeden Göllüce Mahallesi sakinleri, “Artık çocuklarımızın güvenliğinden endişe ediyoruz” şeklinde konuştular.

TECAVÜZE SON!

Göllüce Mahallesi sakinleri yaşanan taciz girişimine adeta ateş püskürdü. Gece saatlerinde toplanarak binlerce kişi ile İpek Yolu’ndaki araçları durduran vatandaşlar, “Tecavüze son” sloganları attı. Herhangi bir siyasi sembol, afiş ya da işaret kullanmayan vatandaşlar, tecavüze karşı gerçekleştirdikleri protestonun siyasi alana çekilmemesine özen gösterdiler. Mahallelerinde yaşanan tecavüz girişimini alkışlarla ve sloganlarla protesto eden Kabalık grubun eylem yaptığı İpek Yolu üzerinde emniyet güçleri geniş güvenlik önlemi aldı. Kalabalık gruba hiçbir müdahalede bulunmayan emniyet güçleri TOMA ve akreplerle vatandaşların protestosunu takip ederek kalabalığın dağılmasını bekledi. Emniyet güçleri ile zaman zaman diyalog kuran kalabalık grup daha sonra olaysız bir şekilde dağıldı.

Mahmut ÖZKILIÇ/ gaziantepgunes.com