Eski adıyla Gülhane Askeri Tıp Akdemisi(GATA), yeni adıyla Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde başhekim yardımcısı olarak görev yapan Dr. Ali Edizer, medeni hukuk kanununu hedef alan, erkeklere ‘ikinci eşi alın’ çağrısında bulunduğu paylaşımlarıyla tepki çekmişti.

DR. ALİ EDİZER PAYLAŞIMINDA SKANDAL İFADELER

Edizer paylaşımında; "Esra Erol'a bizi götüren yolun başı, İsviçre Medeni Kanununun kabul edilmesidir.Sorsan "kadına özgürlük ve uygarlık" kazandırıldı.
Resmiyete tek eşlilik, fiiliyatta zina ve fuhuş serbestliği.Kuvveden fiile batı ahlâksızlığı...
" dedi.

MESUT YILMAZ İLE İLGİLİ İĞRENÇ PAYLAŞIM YAPMIŞTI

Yine Twitter hesabından bir paylaşımda bulunan Edizer, Yılmaz'la ilgili "Bu arada İmam Hatip mezunu gassalimizin bir avuç dolusu pamukla Mesut Yılmaz'ı köşede sabırla beklediğini de ilave edelim" ifadelerini kullanmıştı. 
 

ÖZGÜR ÖZEL BAKAN KOCA İLE GÖRÜŞTÜ

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, GATA Başhekim Yardımcısı Ali Edizer’le ilgili Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile görüştüğünü duyurdu.

‘BAKAN KOCA DA RAHATSIZ’

Özel, “Sosyal medya paylaşımları nedeniyle GATA’nın Başhekim Yardımcısı Ali Edizer’e partimizde ve kamuoyunda duyulan büyük rahatsızlığı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya ilettim. Sayın Bakan duyduğu rahatsızlığı ifade etti, yarın gereğinin yapılacağını iletti” açıklamasında bulundu.