Olay, geçen pazartesi akşamı merkez Yıldırım İlçesi Ankara Yolu Caddesi üzerinde meydana geldi.32 yaşındaki Y.K. ve Muhammet Ertaş ile Ertaş’ın sevgilisi Dilek Bozal, kiralık otomobille gezmeye çıktı. Otomobilin arka koltuğunda oturan Muhammet Ertaş iddiaya göre belinden çıkarttığı tabancayla doldur-boşalt yaptı. Bu sırada ateş alan silahtan çıkan kurşunyanında oturan sevgilisi Dilek Bozal’ın bacağına isabet etti.

"AYAĞINDAN VURDUKTAN SONRA 1 SAAT YARALI GEZDİRMİŞ"

Dilek Bozal’ın yaralanmasının ardından Muhammet Ertaş ile Y.K. paniğe kapıldı,Bozal’ı hastaneye götürmedi. 1 saat boyunca otomobille tur atan2 şüpheli, daha sonra hastaneye gitmeye karar verdi. Yaralı kadını kucağında taşıyarak acil servise bırakan Muhammet Ertaş ve Y.K. geldikleri otomobille hastaneden ayrıldı. Bozal’ın hastaneye geldiğinde kan kaybından öldüğü belirlendi. Dilek Bozalın hastanenin acil servisine getirilmesi ise güvenlik kamerası tarafından görüntülendi.

Olayın ardından Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri geniş çaplı soruşturma başlattı. Kurulan özel ekip, otomobili ve şüphelileri tespit etti.

Bozal’ın cinayet zanlısı olduğu iddia edilen sevgilisi Muhammet Ertaş ekipler tarafından gözaltına alındı. Ertaş, emniyetteki ifadesinin ardından adliyeye sevk edildi. Adam yaralama ve hırsızlık suçlarından sabıka kaydı bulunan Ertaş’ın susma hakkını kullanarak ifade vermediği öğrenildi. Olay gecesi otomobilde bulunan ve aracı kullanan Y.K. ise polis ekipleri tarafından aranıyor. DHA