Beştepe’deki, ‘engelli vatandaşların ve devlet korumasından yararlanmış gençlerin kamu kurumlarına yerleştirilmesi’ töreninde konuşan AKP'li Cumhurbaikanı Recep Tayyip Erdoğan, 128 binin üzerinde çocuğun kendi ailesinin yanında kalması için destek verdiklerini, kimsesiz çocukların korucu aileler sayesinde şefkatli ortamda yaşamasını sağladıklarını söyledi.

6 bin korucu ailenin 7 bin 200 çocuğa sahip çıktığını vurgulayan Erdoğan, “Vatandaşlarımızım ve korumaya muhtaç çocuklarımızın devlet ana ve devlet baba her zaman yanındadır” dedi.

‘Yıllarca kısırlaşma politikası güttüler’
Batı’nın çöktüğünü bunun nedeninin aile kurumunun zayıflaması olduğunu savunan cumhurbaşkanı şöyle devam etti: “Niye ben ‘En az üç çocuk’ diyorum güçlü milletler güçlü ailelerden oluşur. Yıllarca kısırlaşma politikası güttüler. Niye? Nüfus azalsın ben tam aksini savunuyorum. İnsan varsa sermaye, üretim, tüketim var. İnsan yoksa bunların hiçbiri yok. Batı ülkelerinin bazıları yok olacak. gençlerimizin evlilik yaşı ilerledi. Çoğu 30’u geçkin yaşta evde kalıyor. Kimi evde kalıyor. Hiç evlenmeyenlerin sayısı arttı.”

‘Evlilik dışı yaşam meşrulaştırılmaya çalışılıyor’
Erdoğan, ‘evlilik dışı yaşamın medya aracılığıyla meşrulaştırılmaya çalışıldığını’ belirterek, “Bu büyük tehlikeye hep beraber karşı koymalıyız.. Rabbimiz ne buyuruyor, ‘Nikahlanınız, çoğalınız’. Nikah dışı evlilik bizim anlayışımıza ters” dedi.

"BEKARLIK VERGİSİ.. EVLENEMYENLERE KAYYUM"

Herhalde Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı yıllık izninden dönmedi… Yoksa koskoca Cumhurbaşkanı milletin evlenip evlenmeyeceğine neden karışır ki?

Devir kraldan çok kralcıların devri… Biri çıkıp da evlenmeyen ve en az 3 çocuk yapmayan teröristtir der mi? Evlenmeyenlere kayyum atamasalar bari… Bekarlık vergisi getirirler mi?