Son dakika.. MHP lideri Devlet Bahçeli'den bir af açıklaması daha geldi.. . Bahçeli, "Kararlıyız, sözümüzün arkasındayız. Allah'ın izniyle affın çıkacağına inanıyorum" dedi.

Bahçeli, Cumhurbahkanı Erdoğan'ın, "gündemimizde af kesinlikle yok" sözlerine yanıt verdi: KARARLIYIZ! AF ÇIKACAK...

"Biz kendi gündemlerinde olsaydı zaten destek verir, müspet kanaatimizi kendileriyle paylaşırdık. Ancak gündemlerinde olmadığı için bir görüşümüzü, çok ciddi sosyal ve toplumsal boyut kazanmış, ihtiyaç haline gelmiş kanayan bir yaraya dönüşmüş mühim bir meseleyi milletimizin gündemine taşıdık. Bu konuda da kararlıyız ve sözümüzün ardındayız. 49 yıllık siyasi geçmişi, tecrübe ve geleneği olan MHP’nin çok önemli bir toplumsal yarayla ilgili çözüm önerisini paylaşması son derece doğal son derece meşru ve elbette de en tabii hakkıdır.

Sayın Başbakan ‘Teröristlere kesinlikle af yok’ diyor. Biz de bunun aksini söylemiyoruz. Bizim de kast ettiğimiz zaten budur. Biz kendi gündemimizi seslendirdiğimiz gibi on binlerce mağdurun, kader kurbanının hakkını da hukukunu da müdafaa edeceğiz, devamlı dillendireceğiz. Allahın izniyle affın çıkacağını ümit ediyorum."

ERDOĞAN ASLA!, YILDIRIM OLABİLİR

Cumhurbaşkanı Erdoğan Bahçeli'nin dün Twitter'dan yaptığı af çağrısına 'gündemimizde asla bir af konusu yoktur..' şeklinde cevap vermişti. Başbakan Binali Yıldırım ise Bahçeli'ye cevaben "Teröristlere af gündemimizde yok .." diyerek, bir kısmı af sinyali vermişti