Antalya'nın Alanya ilçesi Eski Hal Camii'sinin imamı ve aynı zamanda Alanya Müftülüğü Türk Tasavvuf Musikisi Korosu Şefliği görevini de üstlenen Feridun Ç. küçük yaştaki 3 kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle gözaltına alındı.  İmam Feridun Ç. Çıkarıldığı mahkemece tutuklanıp Alanya F Tipi Cezaevi'ne gönderildi..

KÜÇÜK YAŞTAİ 3 KIZ ÇOCUĞUN CİNSEL İSTİSMARA UĞRADIĞI OLAYDA ALANYA MÜFÜTLÜĞÜ'NDEN SKANDAL AÇIKALMA: HOCAMIZIN BAŞINA TALİHSİZ BİR OLAY GELDİ ..

Küçük yaştaki çocuklara yönelik tecavüz, cinsel istismar ve taciz vakalarının sık sık yaşandığı ülkemizde ise yine bir istismar ve ne yazık ki bir cami imamının bu alçak davranışın için olması şehirde infiale yol açtı.. Sosyal medyada Alanya gündemine oturan iğrenç olayın hemen ardından Alanya Müftülüğü'nün konuya ilişkin yapmış olduğu açıklamada sarf edilen cümleler de cinsel istismar olayı kadar kan donduran nitelikteydi. Küçük yaştaki 3 kız çocuğunun bir cami imamı tarafından cinsel istismar ve tacize uğraması olayında sanki mağdur çocuklar değil de cami imamıymış gibi, 'Hocamızın başına böyle bir talihsizlik geldi' şeklinde savunan müftülüğün bu açıklamalarına tepki yağdı.. 

MÜFTÜLÜK AÇIKLAMASINDA ŞU İFADELERE YER VERDİ:

Çocuklara yönelik cinsel istismar olayının ardından Yeni Alanya Gazetesi'nin sorularını yanıtlayan Alanya Müftüsü Mustafa Topal, "Hocamızın başına böyle bir talihsizlik geldi. Dün akşam üzeri gözaltına alındı. Biz de takip ediyoruz, ancak böyle bir şeyin yaşanmış olduğuna ihtimal vermek istemiyoruz. Yanlış anlaşılmadan kaynaklı olduğuna inandığımız bir durum" değerlendirmesinde bulundu.

İMAMIN AİLESİ: ELİMİZDE SES KAYITLARI VAR. PARA İSTEDİLER

İmam Feridun.Ç'nin ailesi ise, Feridun.Ç'yi şikayet eden ailenin para istediğini öne sürdü. Savcılığa bu yönde ihbarda bulunduklarını iddia eden imamın arkadaşları da "Böyle bir olayın olmadığı yakında ortaya çıkacaktır. Ailenin imamdan para istediğine dair ses kaydını da Alanya Cumhuriyet Başsavcılığı'na sunduk" dediler.