Ankara Güvenpark'ta başlayan ve İstanbul'a doğru hareket eden tarihi Adalet Yürüyüşü'nde bugün 22.gün. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu öncülüğündeki adalet arayışının son kilometreleri kaldı.. Türkiye tarihi bir mitinge şahit olacak..
Kortej dün geceyi Kocaeli’nin Dilovası ilçesine bağlı Tavşancıl sahilinde geçirdi. Tarihi yürüyüşün yirmi ikinci gün etabı saat 09:00 sıralarında başladı.

1.5 MİLYON KİŞİNİN KATILACAĞI DEV MİTİNGE 43 KİLOMETRE KALDI..

Maltepe Miting alanında incelemelerde bulunan CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, “Genel başkanımız yarın saat 11-11.30 saatleri arasında Çayırova mevkiinde bulunan İstanbul yazılı trafik tabelasının önünden geçerek İstanbul sınırlarına giriş yapmış olacak” dedi.

Adalet Yürüyüşü 1.5 milyonluk dev miting düzenlenecek

Cemal Canpolat, “İstanbul’da 958 mahalleden Maltepe’ye araç kaldıracağız. Ulaşımla ilgili il örgütü olarak bütün tedbirleri almış bulunuyoruz. Yaklaşık 3 bin araç mahallelerden kalkarak buraya gelmiş olacak.
Pazar günü yapacağımız ‘Adalet Buluşması’ için bu alanda en az 1.5 milyon yurttaşımız olacak. Alana girişler saat 15.00 itibariyle başlayacak.  Deniz yolu dahil 4 farklı arama noktasından girişi yapılacak.  Sahne 80 metre genişliğinde ve 20 metre derinliğinde olacak” şeklinde konuştu.

TARİHİ ADALET YÜRÜYÜŞÜ'NDEN NOTLAR

12:00 yürüyüş korteji mola verdi.

ADALET ARAYIŞINA HER KESİMDEN KATILIMLAR ARTIYOR. GAZETECİLER, EMEKLİ ASKERLER, SİYASETÇİLER, SANATÇILAR 15 TEMMUZ GAZİLERİ, SOMA MADEN FACİASI MAĞDURLARI, ŞEHİT AİLELERİ VE YAKINLARI... 

Yürüyüşe katılarlardan açıklamalar:


Gazeteci İrfan Değirmenci Adalet Yürüyüşü
Gazeteci İrfan Değirmenci Sözcü mikrofonlarına açıklamalarda bulundu..

Gazeteci İrfan Değirmenci: 
“Ben geldim… Herkesi buraya bekliyorum. 9 Temmuz 2017 Türkiye için yeni bir başlangıcın miladı olacak. Adalet, demokrasi özlemi çeken herkesi mitinge bekliyorum” diye konuştu.


CHP Parti Meclis Üyesi Hüsnü Süslü Adalet Yürüyüşü Sözcü
CHP Parti Meclis Üyesi Hüsnü Süslü
: güzergah boyunca kamp alanı bulmakta zaman zaman zorluk çektiklerini savundu. Süslü buna gerekçe olarak ise hükümetin yürüyüşe karşı tutumunu gösterdi.Yürüyüşe katılan karikatüristler mola esnasında Kılıçdaroğlu’nu da ziyaret eden karikatüristler yürüyüş özel defterine karikatür de çizdi.

Adalet Yürüyüşü Karikatürleri

Yürüyüşe ‘Lemancı’ karikatüristler de katıldı. Mola esnasında Kılıçdaroğlu’nu da ziyaret eden karikatüristler yürüyüş özel defterine karikatür de çizdi.

Leman Karikatüristleri Adalet Yürüyüşü

11:00 Kortej yürüyüşünü sürdürüyor. Bugün Dilovası'na kadar 13.6 kilometre yürünecek. İstanbul Maltepe'ye 35.4 kilometre kalacak.

Nazar Boncuğu Adalet Yürüyüşü Kemal Kılıçdaroğlu
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu koluna, nazar boncuklu bileklik taktı.

09:00 – Taşvancıl’dan Gebze’ye doğru yürüyüş başlarken, dün olduğu gibi bugün de D-100 karayolunun İstanbul yönü ulaşıma kapatıldı. D-100 karayoluna bağlanan yan yollar kamyon, TIR ve çekicilerle kapatıldı.

Adalet Yürüyüşü Güvenlik Önlemleri
Güzergâh üzerinde geniş güvenlik önlemleri alındı.

Kılıçdaroğlu’nun geçeceği güzergahta polisler ve jandarmalar güvenlik önlemleri aldı. Polis helikopteri ise güzergahta uçarak kontrollerde bulundu.

Çanakkale Kahramanı Adalet Yürüyüşü

YAHYA KAPTAN’IN MEZARINI ZİYANET ETTİ

Başlattığı ‘Adalet Yürüyüşü’nde Kocaeli’nin Dilovası İlçesi Tavşancıl Mahallesi’nde konaklama alanında geceye geçiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, güne Tavşancıl’da bulunan Kurtuluş Savaşı kahramanlarından Yahya Kaptan’ın mezarını ziyaret ederek başladı. Kemal Kılıçdaroğlu ve yanındakiler Yahya Kaptan’ın mezarı başında dua etti. ‘Adalet Yürüyüşü’nün 22’nci gününde olduklarını belirten Kılıçdaroğlu, “Yahya Kaptan’ın mezarını ziyaret ettim. Yahya Kaptan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün nutkunda uzun uzun söz ettiği bir milli kahramanımız. Duamızı ettik, Allah rahmet eylesin. Bu ülkenin bağımsızlığı için mücadele eden, hayatını veren herkese şükran borçluyuz. Onları rahmetle anmak, onları her zaman her ortamda, her yerde anmak bizim temel görevlerimizden birisidir” dedi.

Kılıçdaroğlu Adalet Yürüyüşü Açıklaması 22. gün

Irak’ta IŞİD’in Türkmenlere yönelik saldırısına değinen Kılıçdaroğlu, “Bu arada bizi üzen bir başka olay daha var. Telafer’de IŞİD’in saldırısı sonucu 200 Türkmen’in katledilmesi. Kadın yaşlı herkesi katletmeleri gerçekten hepimizi üzüyor. Ama bir başka sevindirici olay daha var. Bizim gençlik kollarımız şu anda Irak’taki Türkmenlere yardım TIR’ları götürüyorlar. Şuanda Telafer bölgesindeler ve dolayısıyla biz yardımlarımızı bu Adalet Yürüyüşü’nü yaparken yine yurt dışındaki Türkmenleri düşünerek onlara da her türlü yardımı yapmayı sürdürüyoruz” diye konuştu.

Adalet Yürüyüşü ile Türkiye’nin en barışçıl eylemini yaptıklarını söyleyen Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “450 kilometreyi kimsenin burnu kanamadan, kimseye kötü söz söylemeden, herkesi kucaklayarak, bizim gibi düşünmeyen insanları alkışlayarak yolumuza devam ediyoruz. Provokasyonlar yapılmak isteniyor, onları alkışlıyoruz. En barışçıl eylemimiz bazı çevrelerde ciddi kaygılar, endişeler yaratıyor. Hiç kimse şunu unutmasın biz bu yürüyüşü ‘adalet’ adı altında yapıyoruz. Toplumun 80 milyonu için yapıyoruz bu yürüyüşü, adalet ihtiyacı hepimizin ortak ihtiyacıdır. İnsanlığın ortak değeridir adalet. Yine bazı çevreler ‘efendim yürüyorsunuz ama işte biz izin veriyoruz’, ne demek izin veriyoruz? Bu bizim anayasal hakkımız, insan olarak hakkımız, adalet istemek ne zamandan beri birilerinin iznine, birilerinin lütfüne bağlı oldu. Bunu anlamakta gerçekten zorluk çekiyorum. Pazar gününe yaklaşıyoruz. İnşallah hiç kimsenin burnu kanamadan hep birlikte Maltepe’de olacağız. Türkiye’ye ve dünyaya sesleneceğiz. Bu yürüyüşü niçin yaptık, hangi gerekçelerle yaptık, ne istiyoruz biz, bunu anlatacağız.”

ADALET YÜRÜYÜŞÜ İLE İLGİLİ TÜM HABERLERİ BURADAN OKUYUN