Ana muhalefet partisi CHP, hukuksuz ve yargısız olarak cezaevlerine atılan ve sayıları yüzbinleri aşan vatandaşın hakkını aramak, ülkede kaybolan adaleti yeniden tesis edip daha adil ve özgürce yaşanacak günleri sağmalak amacıyla Ankara Güvenpark'tan yola çıktı. BU yürüyüşe ise her kesim, tüm Türkiye destek verdi, katılım sağladı ve bu katılımlar çığ gibi artıyor.. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu öncülüğündeki adalet korteji, 23. günde İstanbul il sınırlarına giriş yaptı.

Adalet Yürüyüşü İstanbul Eylemi, Tarihi Yürüyüş

Adalet Korteji, bugün Tuzlaspor Stadyumu civarında mola verecek ve burada kamp kuracak. Yarın ise Kartal Dragos Sahili'nde konaklanacak. Pazar günü ise Maltepe’de büyük Adalet Buluşması gerçekleştirilecek. Bu buluşmada dev bir miting yapılması bekleniyor. Mitinge 1.5 milyon vatandaşın katılımı bekleniyor.. Kortejin İstanbul'a girişiyle birlikte yeni katılımlar çığ gibi artmaya başladı.

İstanbul Adalet Yürüyüşü Katılım ne kadar

E-5’ten geldikleri araçlardan inenler gruplar halinde adalet yolculuğuna katılıyor.

Sosyal medyada katılımlar da konu oluyor: Bir kullanıcının yorumu ise katılımları özetler gibiydi: Vatandaş yürüyüşe akıyor.. 

Adalet Yürüyüşü İstanbul Etabı

Yürüyüşe katılanlar arasında CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na benzerliğiyle dikkat çeken bir vatandaş da vardı. El ele bir süre ilerleyen ikili ilginç anlara sahne oldu..

Kılıçdaroğlu Benzeri İstanbul Adalet Yürüyüşü