Barış Pınarı Harekatı sonrası, dolar kaç TL oldu?

Türkiye sınır güvenliğini korumak için terör örgütleri ile kararlı mücadelesine devam ediyor. Dün öğleden sonra Suriye’nin kuzeydoğusuna Barış Pınarı Harekâtı’nı başlattı. Operasyonun yapılacağı uzun süredir belli olduğu için dolar/TL ilk etapta operasyona sınırlı bir yükselişle tepki verdi.

DOLARDA SON DURUM!
Dolar/TL bugün saat 10:00 itibarıyla 5.8314- 5.8759 seviyesinde işlem görüyor. Kurun söz konusu seviyelerdeki seyri devam ediyor.

Dolar kaç TL oldu? Barış Pınarı Harekatı sonrası doların tepkisi
Dolar kaç TL oldu? Barış Pınarı Harekatı sonrası doların tepkisi

EURODA SON DURUM:
Euro/TL ise  bugün saat 10:00 itibarıyla Alış:6,4659 Satış:6,4697 seviyelerinde hareket ediyor..

ABD’de Cumhuriyetçi Partililer, Türkiye’nin Suriye’ye karşı askeri harekat başlatmasının ardından Başkan Donald Trump’ın Suriye politikasını kınarken bazı vekiller Nato üyesi Türkiye’ye karşı “çok ağır” yaptırımlar uygulanmasını istiyor.

Trump ise bir gazetecinin Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Kürtleri yok edeceği konusunda endişeli olup olmadığını sorusu üzerine “Bu olursa ekonomisini yok edeceğim” dedi.

Kur Eylül ayı başından bu haftaya kadar genel olarak 5.60-5.75 bandında seyretti. Bankacılar bu bandın kırılması için yurt dışı piyasalarda risk iştahında ciddi bir bozulma veya içeride olumsuz bir haber akışı olması gerektiğini belirtiyordu. Artan jeopolitik endişeler yükselişi tetikleyen sebep oldu.

Bankacılar hafta başından bu yana kamu bankalarının dolar satışlarının gözlendiğini ve bu nedenle de dolar/TL’nin 5.85 seviyesini aşmakta zorlandığını belirtti. Ancak operasyonun sonuçları ve başta ABD ile ilişkilere etkilerine yönelik endişelerle dolar/TL 5.87 seviyesinin de üzerini gördü.