Türkiye'nin IŞİD karşı ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerine daha belirgin destek vermeye başlaması ve bazı kentlerde operasyonlarını artırmasından sonra IŞİD'den gelen hakaret ve tehditler artmaya başladı.

 Atatürk'ün sesinden konuşmasına yer verilen görüntülerde hakaret edildi. Yayınlanan videoda; ayrıca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ABD Başkanı Barack ObamaRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, İran'ın eski Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad ve Katolik dünyasının ruhani lideri PapaFranciscus'le çekilmiş fotoğrafları yer aldı. 

Türkiye'den katılan Türkçe ve Kürtçe konuşan militanların da katılımıyla çekildiği anlaşılan propaganda videosu yüksek prodüksiyon kalitesiyle hazırlanması fark edildi. Yayınlanan videoda güleryüzlü militanların ve çocukların görüntülerinin tercih edilerek sempati yaratılmaya çalışılması ise dikkat çekti.

 YOUTUBE VİDEOYU AKŞAM SAATLERİNDE KALDIRDI

Videonun sosyal paylaşım sitesi Youtube  konulduğunu bugün öğleden sonra tespit etti. Görüntüler incelemeye alınırken, videoya Türkiye'den erişim konusunda bir engelleme yapılmadığı açıklandı.

Videonun youtube tarafından akşam saatlerinde siteden kaldırıldığı belirtildi.